«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն ինքնահաստատվելու խնդիր ունի»
«Նոր նախարար է, ինքնահաստատվելու, իր դիրքը դնելու խնդիր ունի: Միաժամանակ, ամեն գնով փորձում է «ուժեղ նախարարի» կերպար ստեղծի»,- մեկնաբանելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի կողմից՝ ԼՂ հիմնահարցի ուժային լուծման վերաբերյալ պարբերաբար հնչեցվող հայտարարությունները, Aysor.am-ին ասաց ԱԺ պատգամավոր, ԵԿՄ անդամ Կարեն Սարիբեկյանը:
Նրա խոսքով` Ադրբեջանը պետք է լավ իմանա, որ եթե հանկարծ փորձի իրագործել իր հայտարարությունները, ապա «կորուստներն ավելի դառը կլինեն»:
«Պատերազմն, իհարկե, երկուստեք կորուստների ու ավերածությունների է բերելու, սակայն այս անգամ, վերջնակետ ենք դնելու այդ խնդրին: Որքան էլ միջազգային կազմակերպությունները չտեսնելու ու չլսելու տան Ադրբեջանի սպառնալիքները, մեկ է՝ մենք մեր խնդիրը գիտենք ու անհրաժեշտության դեպքում ոնց որ պետք է կլուծենք»,- ավելացրեց նա:

Сарибекян: Новый министр обороны Азербайджана желает самоутвердиться
«Новый министр обороны Азербайджана желает самоутвердиться, пытается всеми методами создать образ сильного министра», - заявил корреспонденту Aysor.am депутат парламента Армении Карен Сарибекян, комментируя заявления министра обороны Азербайджана о решении карабахского вопроса.
По его словам, в случае, если Азербайджан попытается осуществить угрозы, то «потери будут слишком горькими».
«Война принесет потери и разрушение обеим сторонам, однако на этот раз проблеме будет поставлена точка. Хотя международные структуры не реагируют на угрозы Азербайджана, тем не менее, мы нашу задачу знаем и в случае необходимости решим проблему так, как надо», - отметил К.Сарибекян.