«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն ինքնահաստատվելու խնդիր ունի»
«Նոր նախարար է, ինքնահաստատվելու, իր դիրքը դնելու խնդիր ունի: Միաժամանակ, ամեն գնով փորձում է «ուժեղ նախարարի» կերպար ստեղծի»,- մեկնաբանելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի կողմից՝ ԼՂ հիմնահարցի ուժային լուծման վերաբերյալ պարբերաբար հնչեցվող հայտարարությունները, Aysor.am-ին ասաց ԱԺ պատգամավոր, ԵԿՄ անդամ Կարեն Սարիբեկյանը:
Նրա խոսքով` Ադրբեջանը պետք է լավ իմանա, որ եթե հանկարծ փորձի իրագործել իր հայտարարությունները, ապա «կորուստներն ավելի դառը կլինեն»:
«Պատերազմն, իհարկե, երկուստեք կորուստների ու ավերածությունների է բերելու, սակայն այս անգամ, վերջնակետ ենք դնելու այդ խնդրին: Որքան էլ միջազգային կազմակերպությունները չտեսնելու ու չլսելու տան Ադրբեջանի սպառնալիքները, մեկ է՝ մենք մեր խնդիրը գիտենք ու անհրաժեշտության դեպքում ոնց որ պետք է կլուծենք»,- ավելացրեց նա:

“The new defense minister of Azerbaijan wants to assert himself, he tries his best to create an image of a strong minister,” parliamentary deputy Karen Saribekian told the correspondent of Aysor.am, when commenting on the Azerbaijani defense minister’s statements about the solution of the Karabakh problem.
According to Saribekian, if Azerbaijan tries to carry out its threats, “the losses will be too bitter”.
“The war will bring destruction and loss of life on both sides, but this time the problem will be resolved. Although international structures don’t react to Azerbaijan’s threats, we know our task and we will solve the problem duly if necessary,” Karen Saribekian said.