Բակո Սահակյանն ընդունել է Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների մայրաքաղաքների միջև համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Ստեփանակերտի կենտրոնում Ազատամարտիկների այգու հիմնման նախագծին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է այս նախաձեռնության նշանակությունը` մշակութային, ճարտարապետական և հայրենասիրական դաստիարակության տեսանկյուններից: Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետարանին այս ձեռնարկի իրականացմանն ակտիվորեն մասնակցելու համար` որակելով դա որպես համագործակցության լավագույն օրինակներից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, ԼՂՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, «Արցախի ազատամարտիկների միություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received a delegation of the Yerevan Municipality led by Yerevan Mayor Taron Margarian.
Issues related to cooperation between the capitals of the two Armenian republics were discussed at the meeting, with special attention being paid to the project of creating a Park of Soldier-Liberators in the center of Stepanakert, the press office of the NKR president said.
The NKR president stressed the importance of that initiative for development of culture and architecture and patriotic upbringing of the younger generation. Bako Sahakian thanked the Yerevan municipality for participation in the project’s implementation, considering it one of the best examples of cooperation.
Among the meeting participants were Stepanakert Mayor Suren Grigorian, Deputy Defense Minister of the NKR, chairman of Union of Artsakhi Soldier-Liberators NGO Samvel Karapetian, Urban Development Minister of the NKR Karen Shahramanian, and other officials.