Բակո Սահակյանն ընդունել է Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների մայրաքաղաքների միջև համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Ստեփանակերտի կենտրոնում Ազատամարտիկների այգու հիմնման նախագծին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է այս նախաձեռնության նշանակությունը` մշակութային, ճարտարապետական և հայրենասիրական դաստիարակության տեսանկյուններից: Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետարանին այս ձեռնարկի իրականացմանն ակտիվորեն մասնակցելու համար` որակելով դա որպես համագործակցության լավագույն օրինակներից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, ԼՂՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, «Արցախի ազատամարտիկների միություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорного Карабаха принял мэра Еревана
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию городской администрации Еревана во главе с мэром Тароном Маргаряном.
Как сообщили в пресс-службе президента, был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества между столицами двух армянских республик. Особое внимание было уделено проекту основания Парка воинов-освободителей в центре Степанакерта.
Глава государства отметил важность этой инициативы для развития с культуры, архитектуры и патриотического воспитания подрастающего поколения. Бако Саакян выразил признательность мэрии Еревана за активное участие в осуществлении данного проекта, назвав это одним из лучших примеров сотрудничества.
Во встрече приняли участие мэр Степанакерта Сурен Григорян, заместитель министра обороны НКР, председатель общественной организации «Союз воинов-освободителей Арцаха» Самвел Карапетян, министр градостроительства Карен Шахраманян, другие должностные лица.