Հայաստանի և Արցախի Նախագահները ներկա են գտնվել ՊԲ զորավարժություններին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ միասին նոյեմբերի 12-ին հանրապետության հյուսիսային հատվածում ներկա է գտնվել Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումների զորավարժություններին:
Նույն օրը երեկոյան հայկական երկու հանրապետությունների նախագահները Ստեփանակերտ քաղաքում մասնակցել են Պաշտպանության բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմի խորհրդակցությանը՝ նվիրված զորավարժությունների ընթացքին:
Բակո Սահակյանը կարևորել է Պաշտպանության բանակի պաշտպանունակության մակարդակի հետևողական բարձրացումը՝ այն համարելով Արցախի անվտանգության ապահովման և տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման ամենաազդեցիկ բաղադրամասերից մեկը:
Միջոցառումներին ներկա էին ԼՂՀ և ՀՀ պաշտպանության նախարարները, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին հաղորդում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:

Presidents of Armenia and NKR attend military exercises
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian together with Armenian President Serzh Sargsyan attended on November 12 military exercises of units of the Defense Army in the north of the NKR.
On the evening of the same day the presidents of the two Armenian republics participated in a consultation of high-ranking military commanders, the press service of the NKR President’s Office reported. The participants discussed the military exercises.
Bako Sahakian stressed the importance of raising consistently the level of the Defense Army’s fighting efficiency, considering it as one of the efficient components for ensuring the security of Artsakh and maintaining regional peace and stability.