Հայաստանի և Արցախի Նախագահները ներկա են գտնվել ՊԲ զորավարժություններին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ միասին նոյեմբերի 12-ին հանրապետության հյուսիսային հատվածում ներկա է գտնվել Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումների զորավարժություններին:
Նույն օրը երեկոյան հայկական երկու հանրապետությունների նախագահները Ստեփանակերտ քաղաքում մասնակցել են Պաշտպանության բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմի խորհրդակցությանը՝ նվիրված զորավարժությունների ընթացքին:
Բակո Սահակյանը կարևորել է Պաշտպանության բանակի պաշտպանունակության մակարդակի հետևողական բարձրացումը՝ այն համարելով Արցախի անվտանգության ապահովման և տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման ամենաազդեցիկ բաղադրամասերից մեկը:
Միջոցառումներին ներկա էին ԼՂՀ և ՀՀ պաշտպանության նախարարները, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին հաղորդում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:

Президенты Армении и НКР присутствовали на военных учениях
Президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с президентом Республики Армения Сержем Саргсяном присутствовал на учениях подразделений Армии обороны в северной части республики.
Как сообщили в пресс-службе президента Нагорного Карабаха, вечером того же дня в Степанакерте президенты двух армянских республик приняли участие в совещании высшего офицерского состава Армии обороны, посвященном ходу учений.
Президент Саакян отметил важность последовательного повышения уровня боеспособности Армии обороны, назвав это одной из самых действенный составляющих обеспечения безопасности Арцаха и сохранения мира и стабильности в регионе.