Շանթ Հարությունյանի պոռթկումը մաքուր էր. Տիգրան Կարապետյան
Շանթ Հարությունյանի պոռթկումը մաքուր էր, սակայն անդուր բան արեցին նրա նկատմամբ: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով ներքաղաքական զարգացումների մասին, նման կարծիք հայտնեց «Ժողովրդական կուսակցության» նախագահ Տիգրան Կարապետյանը:
«Ես չեմ համարում, որ Շանթի գործոնը փոքր էր, մեծ էր կամ սխալ, բայց եթե չլինի մի պոռթկում, չի լինի ոչինչ: Նրա նկատմամբ անդուր վարվեցին, փաստորեն, հիմա մարդիկ հայրենասիրության համար են տուժում: Մարդիկ պատժվում են արդարություն պահանջելու համար»,- ասաց Տ. Կարապետյանը:
Շարունակելով խոսքը` Տ. Կարապետյանը կարծիք հայտնեց, որ երկրում ամեն ինչ սարսափելի ծանր է և ազգը կործանվում է. «Եթե Սիրիայից փախչում են, որովհետև այնտեղ պատերազմ է, բայց սեփական երկրից մարդ ինչո՞ւ պիտի փախչի: Ամեն ինչ անում են, որ մարդիկ պարտքերի տակ ընկնեն, վարկեր մուծեն և չկարողանան ապրել»:

“I don’t think that Shant Harutyunian’s factor was small, or big, or wrong,” the leader of People’s Party Tigran Karapetian said at a meeting with reporters today when commenting on the internal political developments.
In his opinion, Shant Harutyunian was treated improperly. “His motives were pure. People are punished because they demand justice,” he noted.
According to T. Karapetian, there is a difficult situation in the country. “People flee Syria because of the war, but why should people leave their own country? Everything is done here so that people will run into debt and be unable to live decently,” he said.