Վարչապետ. Ստեփանակերտի օդանավակայանի խնդիրն օրակարգի կարևոր հարցերից է
«Ձեռք է բերվել պայմանապավորվածություն, որ տեղի է ունենալու Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպում: Այս պահին լավատեսություն ներշնող հավելյալ տեղեկատվություն դեռ չկա»,- ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ, պատասխանելով ՀՅԴ պատգամավոր Աղվան Վարդանյանի հարցին, թե ի՞նչ զարգացումներ կարելի է սպասել Ղարաբաղյան հիմնահարցի կարգավորման բանակցությունից, հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Պատգամավորը հետաքրքրվեց նաև Ստեփանակաերտի օդանավակայանից, թե ինչ նորություններ կան դրա շահագործումից: Վարչապետն ի պատասխան ասաց, որ օդանավակայանի խնդիրն իրենց օրակարգի կարևորագույն խնդիրներից է:
«Չափազանց կարևոր է, որ օդանավակայանի շահագործման խնդիրը զերծ պահենք քաղաքական սպեկուլյացիաների դաշտ տեղափոխելու խնդրից, ինչն այսօր ինտենսիվ անում է Ադրբեջանը»,-եզրափակեց խոսքը վարչապետը:

PM: Stepanakert airport is important issue on our agenda
“An agreement about a meeting of Armenian and Azerbaijani presidents was reached. At the moment we don’t have any other information inspiring optimism,” Prime Minister Tigran Sargsyan said during the Q&A session in the parliament, when responding to ARFD deputy Aghvan Vardanian’s question about possible expectations from the negotiations on the Karabakh problem.
The deputy also asked a question about the launch of Stepanakert airport. The prime minister replied that the airport’s problem is one of the most important issues on their agenda.
In his words, it is important to prevent the airport’s operation from becoming a subject of political speculation, in which Azerbaijan is actively engaged now.