Կենսաթոշակային պարտադիր վճարումների դեմ պայքարողները նամակ հանձնեցին ՀՀԿ-ին
«Ընդդեմ կենսաթոշակային պարտադիր վճարումների» երթի մասնակիցները քիչ առաջ նամակ փոխանցեցին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կենտրոնական գրասենյակ: Երթի մասնակիցների խոսքով` նամակում նրանք նշել են այն 15 բացթողումները, որոնք օրենքում անընդունելի են համարում: Բացի այդ, մի քանի ակտիվիստ մտան ՀՀԿ գրասենյակ, որտեղ իրենց վստահեցրեցին` հարցին լուծում կտրվի:
Այս պահին երթի մասնակիցները հեռացել են ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակի հարակից տարածքից` պայմանավորվելով հավաքվել նաև վաղը:
Հիշեցնենք, որ այսօր` ավելի վաղ, նրանք հավաքվել էին Ազգային Ժողովի դիմաց, որտեղ արտահերթ նիստի ժամանակ պետք է քննարկվեր պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի վերաբերյալ օրենքը: Նիստը, սակայն չկայացավ, քանի որ ՀՀԿ և ՕԵԿ խմբակցությունները չմասնակցեցին ու քվորում չեղավ:
Դրանից հետո երթի մասնակիցները որոշել են շարժվել ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակ: Նրանց են միացել նաև պատգամավորներ ՀՅԴ, ՀԱԿ, ԲՀԿ և «Ժառանգություն» կուսակցություններից:

В центральный офис Республиканской партии Армении передано письмо
Участники акции протеста против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы передали сегодня письмо в центральный офис правящей Республиканской партии Армении. В письме указаны 15 упущений, наличествующих в законопроекте.
В Республиканской партии заверили, что проблема будет решена. Участники акции намерены провести шествие также завтра.
Напомним, что сегодня внеочередное заседание парламента Армении по вопросу переноса на год внедрения обязательной накопительной пенсионной системы не состоялось, поскольку парламентская фракция правящей Республиканской партии Армении отказалась от участия в заседании.