Կենսաթոշակային պարտադիր վճարումների դեմ պայքարողները նամակ հանձնեցին ՀՀԿ-ին
«Ընդդեմ կենսաթոշակային պարտադիր վճարումների» երթի մասնակիցները քիչ առաջ նամակ փոխանցեցին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կենտրոնական գրասենյակ: Երթի մասնակիցների խոսքով` նամակում նրանք նշել են այն 15 բացթողումները, որոնք օրենքում անընդունելի են համարում: Բացի այդ, մի քանի ակտիվիստ մտան ՀՀԿ գրասենյակ, որտեղ իրենց վստահեցրեցին` հարցին լուծում կտրվի:
Այս պահին երթի մասնակիցները հեռացել են ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակի հարակից տարածքից` պայմանավորվելով հավաքվել նաև վաղը:
Հիշեցնենք, որ այսօր` ավելի վաղ, նրանք հավաքվել էին Ազգային Ժողովի դիմաց, որտեղ արտահերթ նիստի ժամանակ պետք է քննարկվեր պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի վերաբերյալ օրենքը: Նիստը, սակայն չկայացավ, քանի որ ՀՀԿ և ՕԵԿ խմբակցությունները չմասնակցեցին ու քվորում չեղավ:
Դրանից հետո երթի մասնակիցները որոշել են շարժվել ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակ: Նրանց են միացել նաև պատգամավորներ ՀՅԴ, ՀԱԿ, ԲՀԿ և «Ժառանգություն» կուսակցություններից:

Participants of the protest against the compulsory accumulative pension system’s introduction handed today a letter to the central office of the ruling Republican Party of Armenia (HHK). The letter indicates 15 omissions in the draft law on the new system.
HHK representatives gave assurances that the problem will be solved. Protesters plan to organize another march tomorrow.
Let us remind you that the Armenian parliament’s special session on the postponement of the compulsory accumulative pension system’s introduction until 2015 did not take place today due to the refusal of the faction of the ruling Republican Party of Armenia to attend the session.