ՀՀ բնակչության 64%–ը դրական է վերաբերվում Մաքսային միությանն անդամակցելուն
Հայաստանի բնակչության 64%-ը դրական է վերաբերվում Մաքսային միությանն անդամակցելու Հայաստանի մտադրությանը: Նման հայտարարություն արեց Gallup International-ի ներկայացուցիչ հանդիսացող «Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիա» ընկերության ներկայացուցիչ Արամ Նավասարդյանը այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ: Նա ասաց, որ ընեկերությունը հոկտեմբերի 9-16-ը հարցում է անցկացրել՝ պարզելու, թե ինչպես են վերաբերում հայերը Մաքսային միությանը: Պարզվել է, որ Մաքսային միությանն անդամակցելուն Երևանում դրական են վերաբերում հարցվածների 67%-ը, մարզերում` 61%-ը:
45-54 տարեկան հարցվածների շրջանում Մաքսային միության հանդեպ վերաբերմունքն առավել դրական է, քան այլ տարիքային խմբերի հարցվածների շրջանում:
Հարցվածների մեծ մասի կարծիքով (38%)՝ Մաքսային միությանն անդամակցելուց հետո Հայաստանում կգրանցվի տնտեսական աճ, 26%-ի կարծիքով՝ գների իջեցում, իսկ 8%-ի կարծիքով` գների բարձրացում: 17%-ի կարծիքով՝ Հայաստանում ոչինչ չի փոխվի:

64% of respondents in favor of Armenia’s plans to join Customs Union
64% of respondents said they are in favor of Armenia’s plans to join the Customs Union. The public opinion survey was carried out by Armenian Marketing Association, the representative of Gallup International Association in Armenia.
67% of respondents in Yerevan and 61% of those in Armenian provinces favor Armenia’s entry into the Customs Union, Armenian Marketing Association’s head Aram Navasardian said.
In the opinion of 38% of respondents, Armenia’s entry into the Customs Union will result in economic growth, 26% said it will result in a fall of prices, while 17% said that no changes will occur.