Լեռնային շրջաններում սպասվում է ձյուն և բուք
Ուշադրություն` մեր հանրապետության լեռնային շրջաններում` Շիրակում, Կոտայքում, Գեղարքունիքի, Արագածոտնի և Վայոց Ձորի լեռնային շրջաններում, նոյեմբերի 29-ի երեկոյան ժամերին և 30-ի գիշերը սպասվում է ձյուն:
Առանձին հատվածներում սպասվում է նաև բուք, ցածր տեսանելիություն և մերկասառույց: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը, նոյեմբերի 30-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ և մառախուղ, դեկտեմբերի 1-4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Արևմտյան` քամու արագությունը վայրկյանում կհասնի մինչև 5-10 մետրի, 30-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ:
Օդերևութաբանների կանխատեսումների համաձայն` օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 1-ի գիշերը կնվազի 4-6 աստիճանով:
Մայրաքաղաքում նոյեմբերի 30-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և մառախուղ, իսկ դեկտեմբերի 1-ից 4-ն ընկած ժամանակահատվածում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

В горных районах Армении ожидаются снег и метель
В Армении в ближайшие два дня ожидаются осадки. Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, 30 ноября осадки в виде снега будут наблюдаться в горных районах Ширака, Котайка, Гегаркуника, Арагацотна и Вайоц Дзор. В отдельных местах возможна метель, низкая видимость и гололед.
В значительной части областей республики 30 ноября время от времени ожидаются осадки, туман, скорость ветра может достичь 15-20 метров в секунду. 1-2 декабря будет наблюдаться погода без осадков, температура воздуха понизится ночью на 4-6 градусов.
В Ереване 30 ноября ожидается дождь и туман, а с 1-го по 4-го декабря в столице будет наблюдаться погода без осадков.