Առաջարկ ՀՀԿ-ին՝ իջնել և ցուցարարներին բացատրել, թե ինչու դեմ քվեարկեցին
Քսան րոպե ընդմիջումից հետո, վերջապես, քվեարկության դրվեց ԱԺ քաղաքական փոքրամասնության՝ ՀՅԴ, ՀԱԿ, ԲՀԿ և «Ժառանգություն» խմբակցությունների կողմից ներկայացված պարտադիր կենսաթոշակային կուտակային բաղադրիչը մեկ տարով հետաձգելու մասին հայտարարության նախագծի քվեարկությունը:
Եվ այսպես՝ պարտադիր կենսաթոշակային կուտակային բաղադրիչը մեկ տարով հետաձգելու մասին հայտարարությանը կողմ քվեարկեց 46 պատգամավոր, իսկ դեմ՝ 54, ձեռնպահ չկար: Նշենք, որ այս հայտարարության նախագծին կողմ է քվեարկել նաև մեկ ՀՀԿ-ական պատգամավոր:
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանն ասաց, որ այս հարցի խորհրդարանական տարբերակը չեղավ, հետևաբար իրենք կդիմեն այլ տարբերակների:
Իսկ ահա ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Վահան Հովհաննիսյանն էլ առաջարկեց ՀՀԿ պատգամավորներին իջնել ԱԺ շենքի մոտ և հավաքվածներին բացատրել, թե ինչու այսպես վարվեցին:

The parliamentary majority today voted against the proposal to postpone for a year the introduction of a compulsory accumulative pension system in Armenia. The proposal has been submitted by ARF-Dashnaktsutyun, Prosperous Armenia party (BHK), Heritage, and Armenian National Congress (HAK) factions.
46 deputies voted for postponement, 54 voted against. Deputy of HAK faction Aram Manukian said they failed to solve the problem in the parliament so they will take other actions.
ARFD deputy Vahan Hovhannisian proposed that representatives of the ruling Republican Party of Armenia should meet with those protesting outside the parliament and explain their actions.