«Դեմ եմ պարտադիրին» ակցիայի մասնակիցները որոշեցին գործադուլ սկսել
«Դեմ եմ պարտադիրին» քաղաքացիական նախաձեռնության կազմակերպած ակցիայի մասնակիցները շարժվեցին դեպի Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակ, այնուհետև նրանք երթով կգնան կառավարության շենք:
Ընդդիմադիր պատգամավորներից մի քանիսը հանդիպեցին ակցիայի մասնակիցներին:
ԱԺ «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը հայտարարեց, որ 4 ընդդիմադիր խմբակցությունները միավորվելու են դիմելու են Սահմանադրական դատարան, իսկ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստաջյանը հայտարարեց, որ եթե լինի համաձայնություն, ապա այդ 4 խմբակցություները համատեղ ցույցեր են անելու:
Զարուհի Փոստանջյանն առաջարկեց համազգային գործադուլ անել, ինչը ընդունվեց բուռն ծափահարություններով:
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ խորհրդրանական մեծամասնությունը դեմ քվեարկեց կուտակային կենսաթոշակային համակարգի ներդրումը մեկ տարով հետաձգելու առաջարկությունը:

Opposition deputies meet with protesters
Participants of the protest organized by ‘I am against Compulsory Pension System’ civil initiative walked to the Human Rights Defender Office from where they will march towards the government building.
Several opposition deputies met with protesters.
Secretary of Armenian National Congress (HAK) faction Aram Manukian announced that the four opposition factions will jointly apply to the Constitutional Court, while the leader of Heritage Party Zaruhi Postanjian proposed starting a national strike.
Let us remind you that the parliamentary majority today voted against the proposal to postpone for a year the introduction of a compulsory accumulative pension system in Armenia.