ՕԵԿ-ը փորձում է «փող պոկել» կառավարությունից
Հայաստանում պաշտոնապես արձանագրված 32,5 տոկոս աղքատության պայմաններում ՕԵԿ-ը կարևորել է իր համար կառավարությունից «փող պոկելը»: Այս կուսակցության խորհրդարանական խմբակցությունը կառավարությանն առաջարկել է 2014թ. բյուջեում «նախատեսել գումարներ կուսակցություններին տրվող գումարի չափն ավելացնելու համար»:
«Առավել ուշագրավն այն է, որ կառավարությունը չի մերժել առաջարկը, և «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի նախագծով կուսակցություններին պետական աջակցության նպատակով նախատեսվել է շուրջ 75.7 միլիոն դրամ: …Այսպիսով՝ երկրում առկա «հիմնական խնդիրները լուծվեցին». ՕԵԿ-ը պետությունից գումար կստանա՝ առաջին նախագահի բնորոշմամբ «ՀՀԿ-ի կույրաղիք» «աշխատելու» համար»,-գրել է «Ժողովուրդ» օրաթերթը:

«Жоховурд»: «Оринац еркир» пытается «урвать» деньги у правительства
Газета «Жоховурд» пишет, что, несмотря на официально зарегистрированные в Армении 32,5 % бедности, партия «Оринац еркир» считает важным получить от правительства деньги для себя. Как отмечает издание, парламентская фракция этой политической силы предложила предусмотреть в бюджете на 2014 год «дополнительные финансовые средства для увеличения сумм, предоставляемых партиям».
«Примечательно, что правительство Армении не отклонило просьбу и согласно «проекту государственного бюджета на 2014 год для государственного содействия партиям предусматривается порядка 75.5 миллионов драмой». Таким образом, решились существующие в стране «основные проблемы». Партия «Оринац еркир» получит финансовые средства от государства, как выразился первый президент Армении, чтобы «работать аппендиксом» Республиканской партии Армении», - пишет «Жоховурд».