Նախարարություն. Ճանապարհները մաքրելու համար 35 կազմակերպություն է աշխատում
«Վերջին մի քանի օրերին լրատվամիջոցներով տարաբնույթ տեղեկատվություն է տարածվում հանրապետության ճանապարհների վիճակի մասին, որը շատ դեպքերում չի համապատասխանում իրականությանը։
Այլ աղբյուրներից տեղեկատվության հայթայթումը երբեմն հանգեցնում է թյուրիմացությունների և աղավաղումների, ինչից խուսափելու համար զանգվածային լրատվամիջոցներին խնդրում ենք հիմք ընդունել ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության լրատվական ծառայության կողմից տարածված տեղեկատվությունը:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունը պատասխանատու է միջպետական և հանրապետական նշանակության մոտ 3500կմ ճանապարհի համար։
Այս օրերին ամենօրյա հսկայածավալ աշխատանք է կատարվում, որպեսզի ճանապարհները երթևեկելի լինեն, դժվարություններ չառաջանան։
Այդ աշխատանքներում ներգրավված են ճանապարհները սպասարկող 35 կազմակերպություններ, ձյուն մաքրող եւ աղ ցանող շուրջ 300 մեխանիզմներ»,-ասված է նախարարությն տարածած հաղորդագրության մեջ։

Минтранс Армении: В снегоуборочные работы вовлечены 35 организаций
Министерство транспорта и связи Армении сообщает, что оперативная информация о состоянии, проходимости, очистке дорог и ходе ремонтных работ предоставляется ведомством на официальном сайте. В министерстве транспорта и связи действует также горячая линия по номеру 56-25-33.
«В течение последних дней СМИ распространяют различную информацию о состоянии дорог в республике, которая часто не соответствует действительности», - говорится в сообщении министерства.
Во избежание недостоверной информации и недоразумений министерство транспорта и связи просит СМИ принимать за основание только распространенную ведомством информацию.
«Ответственность за порядка 3500 км дорог межгосударственного и республиканского значения несет министерство транспорта и связи Армении. В течение этих дней осуществляются ежедневные крупномасштабные работы для очистки дорог и ликвидации снега.
В работы вовлечены 35 организаций, обслуживающих дороги, и порядка 300 снегоуборочных и поливочных машин», - отмечается в сообщении Минтранса.