Աղքատության նպաստ ստացողների համար նույնականացաման քարտերը անվճար կլինեն
Աղքատության նպաստ ստացող ընտանիքի անդամներին և 16 տարին լրացած անձանց առաջին անգամ նույնականացաման քարտերը տրամադրվելու են անվճար։ Այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ Նորայր Մուրադխանյանը։ Նա տեղեկացրեց, որ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիները պարտավոր չեն ձեռք բերել նույնականացման քարտ և կենսաչափական անձնագիր: Դրանք կտրամադրվեն, երբ անձնագրի ժամկետը սպառվի, իսկ այն անձնագրերը, որոնց ժամկետը լրանում է 2014թ. հունվարի 1-ից հետո, կփոխարինվեն կենսաչափականով:
Մուրադխանյանը տեղեկացրեց, որ նույնականացման քարտի պետական տուրքը 3000 դրամ է, իսկ կենսաչափական տվյալներով անձնագրերինը՝ 25 հազար դրամ։

Poverty allowance receivers to be given ID cards free of charge
Members of families receiving a poverty allowance and citizens who have turned 16 will receive their ID cards free of charge, the head of Passport and Visa Department of the Armenian Police Norayr Muradkhanian said at a press conference today. According to him, all Armenian citizens are not required to get their ID cards and biometric passports now. They will do it when their passports expire, and those passports that expire after January 1, 2014 will be replaced by biometric passports.
The passport department head said that state duties for an ID card and a biometric passport are 3,000 drams and 25,000 drams respectively.