Հալեպում 2013-ին ծնվել է 100 հայ երեխա. Նրանք նվերներ են ստացել
2013-ին Հալեպում ծնվել է 100 հայ երեխա: Բերիո Հայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Շահան եպիսկոպոս Սարգսյանի նախաձեռնությամբ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ նվերների փաթեթներ են բաժանվել Հալեպում ծնված երեխաների ընտանիքներին։ Այս մասին ասված է «Բերիո թեմի» Facebook-յան էջում:
Այս գեղեցիկ գաղափարին ընդառաջել են եկեղեցական կազմակերպություններ և անհատներ, որոնք նյութապես աջակցել են ծրագրի իրականացմանը: Նվերների փաթեթներում եղել է կաթ, կենցաղային իրեր և հագուստ։
Ողջույնի խոսքով հանդես է եկել Տեր Տաթև քահանա Միքայելյանը, ով նշել է, որ երեխաներն իրենց հույսն ու ապագան են` շնորհակալություն հայտնելով բոլոր նրանց, ովքեր նյութապես ու բարոյապես աջակցել են ծրագրի իրագործմանը։
«Եկեղեցում հավաքված 100 մանուկների ճիչը խորհրդանշում է կյանքը, իսկ նրանց անմեղսունակ ժպիտը հույս է ներշնչում»,- ասված է «Բերիո  թեմի» Facebook-յան էջում:

100 babies born in Armenian community of Aleppo in 2013
100 babies were born in the Armenian community of Aleppo in 2013. On the occasion of the New Year and Christmas, gifts were distributed to the families of these children on the initiative of Primate of Berio Diocese of the Armenian Apostolic Church Bishop Shahan Sargsyan, according to Facebook page of Berio Diocese.
The initiative was supported by Diaspora Armenian organizations and private persons who provided financial assistance to the program. The New Year gift sets included dairy products, baby formulas, household goods, and clothes.
“The joy and cries of 100 children who gathered in the Armenia church symbolize a new life, while their smiles inspire faith in the future,” Berio Diocese said in a statement.