Նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Արմեն Մազմանյանի մահվան կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել անվանի բեմադրիչ, Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ռեկտոր, «Գոյ» բեմարվեստի ազգային փորձարարական կենտրոնի հիմնադիր և գեղարվեստական ղեկավար, Հայաստանի Հանրապետության արվեստի վաստակավոր գործիչ, պրոֆեսոր Արմեն Մազմանյանի մահվան կապակցությամբ.
«Արմեն Մազմանյանը մեծ ներդրում ունեցավ հայ թատերարվեստի զարգացման գործում` իր նորարարական մոտեցումներով: Հմուտ կազմակերպչի նրա կարողությունները լավագույնս դրսևորվեցին «Գոյ» բեմարվեստի ազգային փորձարարական կենտրոնը և Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտը ղեկավարելիս: Իր հախուռն բնավորությամբ նա անմասն չմնաց ո՛չ հայրենիքի պաշտպանության գործին, ո՛չ էլ Հայաստանում տեղի ունեցող հասարակական գործընթացներին:
Անժամանակ կորստի այս ծանր պահին իմ վշտակցությունն եմ հայտնում Արմեն Մազմանյանի ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին, սաներին և մերձավորներին»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian President Serzh Sargsyan sent a telegram of condolence in connection with the death of famous director, rector of Yerevan State Institute of Theatre and Cinema, founder and head of ‘Goy’ National Experimental Performing Arts Center Prof. Armen Mazmanian, according to the presidential press service.
“Thanks to his innovative approaches, Armen Mazmanian made a great contribution to the development of Armenian dramatic art. He manifested his abilities as a skillful organizer while heading Goy Studio and Yerevan State Institute of Theatre and Cinema. His energetic nature did not remain indifferent at the time of the homeland’s defense and during social processes in Armenia,” the telegram says.
Serzh Sargsyan expressed his condolences to the family, relatives and friends of Armen Mazmanian on his untimely death.