Սերժ Սարգսյանը ցավակցել է Լևոն Խեչոյանի ընտանիքին և հարազատներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել արձակագիր Լևոն Խեչոյանի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա արձակագիր Լևոն Խեչոյանի մահվան մասին: Կյանքից անժամանակ հեռացավ արդի հայ արձակի ամենավառ անհատականություններից մեկը:
Ծանր է կորուստը, մանավանդ նկատի ունենալով այն, ինչ Լևոն Խեչոյանը չհասցրեց գրչին հանձնել: Բայց այն, ինչ նա հասցրեց անել որպես ազատամարտիկ, որպես քաղաքացի և արվեստագետ, արժանի է բարձրագույն գնահատականների:
Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում Լևոն Խեչոյանի ընտանիքին, հարազատներին, ընկերներին, ինչպես նաև նրա ստեղծած գրական երկերի բազմահազար ընթերցողներին»:

Президент Армении выразил соболезнования семье и родным Левона Хечояна
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной прозаика Левона Хечояна. Как сообщает пресс-служба главы государства, в телеграмме, в частности, отмечается:
«С глубокой скорбью узнал о кончине прозаика Левона Хечояна. Безвременно ушел из жизни один из ярких представителей современной армянской прозы.
Тяжела потеря, особенно учитывая то, что смерть помешала писателю осуществить свои творческие замыслы. Однако то, что он успел сделать как воин-освободитель, как гражданин и искусствовед, достойно высочайшей оценки.
Выражаю соболезнования семье, родным и друзьям Левона Хечояна, а также тысячам читателей его литературных произведений».