Սերժ Սարգսյանը ցավակցել է Լևոն Խեչոյանի ընտանիքին և հարազատներին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել արձակագիր Լևոն Խեչոյանի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա արձակագիր Լևոն Խեչոյանի մահվան մասին: Կյանքից անժամանակ հեռացավ արդի հայ արձակի ամենավառ անհատականություններից մեկը:
Ծանր է կորուստը, մանավանդ նկատի ունենալով այն, ինչ Լևոն Խեչոյանը չհասցրեց գրչին հանձնել: Բայց այն, ինչ նա հասցրեց անել որպես ազատամարտիկ, որպես քաղաքացի և արվեստագետ, արժանի է բարձրագույն գնահատականների:
Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում Լևոն Խեչոյանի ընտանիքին, հարազատներին, ընկերներին, ինչպես նաև նրա ստեղծած գրական երկերի բազմահազար ընթերցողներին»:

Armenian President Serzh Sargsyan sent a telegram of condolence in connection with the death of prose writer Levon Khechoyan, according to the presidential press service. The telegram reads:
“I was deeply saddened to hear of the passing of prose writer Levon Khechoyan. One of the brilliant representatives of modern Armenian prose has died untimely.
It is a severe loss, given the fact that the death prevented this writer from implementing his creative ideas. Yet all that he has done as a soldier-liberator, a citizen and an art expert deserves great appreciation.
I express my condolences to Levon Khechoyan’s family, relatives and friends, as well as to thousands of readers of his works”.