Տոնական օրերին ԱԻՆ-ում գրանցվել է 277 ահազանգ. Մահացել է 12 մարդ
2014-ի տարեմուտն անցավ հարաբերական հանգիստ, արտակարգ իրավիճակներ չեն գրանցվել: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, ներկայացնելով տոնական օրերի վիճակագրությունը, ասաց ԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի պետ Հովհաննես Խանգելդյանը։
Շարունակելով խոսքը` Հ. Խանգելդյանն ասաց, որ ահազանգերի հիմնական մասը վերաբերել է կենցաղային խնդիրներին, որոնք հիմնականում պայմանավորված էին ջրատարների և ջրագծերի խողովակների վթարներով: Նա ասաց, որ քիչ չեն եղել նաև բանալի մոռանալու դեպքերը:
Այսպես` դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 8-ն ընկած ժամանակահատվածում ընդհանուր առմամբ ԱԻՆ-ում գրանցվել է 277 ահազանգ, որից 105-ը հրդեհի ահազանգով, 125` կենցաղային դեպք, 66-ը՝ ջրագծերի վնասում, 15-ը՝ ճանապարհատրանսպորտային պատահար, 13-ը՝ թունավորման դեպք, 5-ը՝ դիակի հայտնաբերում, 2-ը՝ ինքնասպանության փորձ, 1-ը՝ պայթյուն:
Այս ժամանակահատվածում արտակարգ դեպքերի հետևանքով մահացել է 12 մարդ, որից 6-ը՝ ՃՏՊ-ի հետևանքով, 1 մարդ` պայթյունից և հայտնաբերվել է 5 դիակ։

MES receives 277 calls in holiday period
The New Year holiday period was relatively quiet: no emergency situations were recorded, the head of Crisis Management Center of Armenian Ministry of Emergency Situations (MES) Hovhannes Khangeldian said at a meeting with reporters today when presenting recent statistics.
According to him, most calls were related to domestic problems caused mainly by burst water pipes. There were also quite a lot of calls from people who lost their apartment keys.
MES received 277 calls on December 31-January 8, including 105 calls about fires, 125 calls were related to domestic problems, 66 – to burst pipes, 15 road accidents, 13 poisoning cases, 5 calls about discovery of a body, 2 attempted suicides, and one explosion.
During that period 12 people died in emergencies, including 6 deaths in road accidents, one in an explosion, and 5 bodies were found.