Պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի դեմ երթ՝ հունվարի 18-ին
«Ընդդեմ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հունվարի 18-ին, ժամը 14:00-ին բոլորին հրավիրում է Ազատության հրապարակ` մասնակցելու հավաք-երթի: Այդ մասին ասված է նախաձեռնության տարածած հաղորդագրությունում:
«Ինչպես հայտնի է, ԱԺ 4 խմբակցություններ դիմել են Սամանադրական դատարան՝ օրենքը հակասահմանադրական ճանաչելու պահանջով և մինչև ՍԴ-ի վճիռ կայացնելը օրենքը կասեցնելու միջնորդությամբ: ՍԴ-ն մինչև հունվարի 25-ը պետք է որոշում կայացնի միջնորդության վերաբերյալ:
Հավաք-երթի նպատակներն են.
1. Եվս մեկ անգամ իրազեկել հանրությանը օրենքի հակասահամադրականության, հակասոցիալական կետերի մասին,
2. Ցույց տալ ՀՀ ղեկավար մարմիններին մեր համախմբվածությունը, կազմակերպվածությունը, պայքարելու պատրաստակամությունն ու վճռականությունը,
3. ՍԴ-ից պահանջել կասեցնել, այնուհետև հակասահմանադրական ճանաչել օրենքը:
Հավաքի ավարտից հետո կմեկնարկի երթը հետևյալ նախնական երթուղով. Ազատության Հրապարակ-Հյուսիսային Պողոտա-Աբովյան Փողոց-Ամիրյան Փողոց-Մաշտոցի Պողոտա-Ազատության Հրապարակ: Կոչ ենք անում բոլոր մտահոգ քաղաքացիներին և ուժերին մասնակցել հավաք-երթին հանուն մեր իրավունքների ու ՀՀ Սահմանդրության պաշտպանության»,- ասված է նախաձեռնության տարածած մամուլի հաղորդագրությունում:

Civic initiative to hold rally against new pension system on January 18
The civic initiative against the compulsory accumulative pension system will stage a rally in Liberty Square of Yerevan at 2:00 pm on January 18. The civic initiative issued a statement that particularly says:
“As is known, four factions of the Armenian parliament applied to the Constitutional Court requesting that the law be recognized as unconstitutional and be suspended by a petition until the Constitutional Court takes a decision. The CC has to take a decision until January 25”.
The aim of the rally is to inform the public about the anti-constitutional and antisocial points of the law, demonstrate a unity, readiness and determination to carry on a struggle to the Armenian authorities, and demand that the Constitutional Court should suspend the law and then recognize it as anti-constitutional.
Following the rally, the initiative plans to stage a march along the following route: Liberty Square – Northern Avenue – Abovian Street – Amirian Street – Mashtots Avenue – Liberty Square.
The civic initiative calls upon all interested citizens and political forces to take part in the rally and the march.