Գ. Եղիազարյան. Չի բացառվում, որ Քոչարյանը պարտադրանքով վարչապետ նշանակվի
Ռոբերտ Քոչարյանի հիմնական թիրախը ոչ թե «օֆշորի մասնագետն» է (ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը- խմբ), այլ` Սերժ Սարգսյանը: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով մեծ աղմուկ հանած ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտնի հարցազրույցի մասին, նման կարծիք հայտնեց ՀԱԿ անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը:
«Տարեմուտին Քոչարյանը դեղին քարտ ցույց տվեց Սերժ Սարգսյանին, ու չի բացառվում, որ Քոչարյանը պարտադրանքով վարչապետ նշանակվի»,- ասաց Գ. Եղիազարյանը:
Շարունակելով խոսքը` քաղաքական գործիչն ասաց, որ Քոչարյանին չի հետաքրքրում երկրի վիճակը, նրան հետաքրքրում է այն, թե ինչ պետք է լինի Սերժ Սարգսյանից հետո. «Քոչարյանը մտածում է միայն իր մասին: Ասեմ, որ Սերժ Սարգսյանից հետո իր վիճակը լավ չի լինելու, և նա լավ գիտի այդ մասին»:

Гурген Егиазарян: Роберта Кочаряна не волнует ситуация в стране
Основной мишенью Роберта Кочаряна является не премьер-министр Армении Тигран Саркисян, а президент. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами член «Армянского национального конгресса» Гурген Егиазарян, комментируя последние интервью второго президента Армении Роберта Кочаряна.
«В конце года Кочарян показал желтую карту Сержу Саргсяну и не исключается, что он будет назначен премьером по принуждению», - заявил Г.Егиазарян.
Политический деятель заявил, что Роберта Кочаряна волнует не ситуация в стране, а то, что может произойти после завершения полномочий Сержа Саргсяна. «Кочарян думает только о себе. Хочу сказать, что после ухода Сержа Саргсяна он окажется в плохом положении и прекрасно знает об этом», - отметил Гурген Егиазарян.