Բակո Սահակյանը մասնակցել է ՊԲ ռազմական խորհրդի նիստին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր մասնակցել է Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին` նվիրված 2013թ. արդյունքների ամփոփմանը:
Իր ելույթում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է բանակաշինության գործընթացին, նշել ձեռքբերումներն ու առկա հիմնախնդիրները:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ բանակաշինությունը եղել է, կա և կմնա մեր պետականաշինության առանցքային ուղղություններից մեկը:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի հետ սահմանում տիրող իրավիճակին` Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Բաքուն շարունակում է կոպտորեն խախտել զինադադարի ռեժիմը, սպառնալիքներ հնչեցնել Արցախի և Հայաստանի հասցեին, ոտնահարել միջազգային իրավունքի հիմնարար նորմերն ու սկզբունքները` հավելելով, որ հակառակորդի նման պահվածքի պայմաններում մենք պետք է լինենք ավելի զգոն, նախաձեռնությունը մշտապես պահենք սեփական ձեռքերում՝ միևնույն ժամանակ չենթարկվելով սադրանքների:
Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարին ու բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմին` զինված ուժերի առջև ծառացած խնդիրների պատշաճ լուծման ուղղությամբ:

NKR president participates in sitting of DA Military Council
President of Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian participated in the sitting of the Military Council of the NKR Defense Army to summarize the 2013 results, the press service of the Office of NKR President reported.
In his speech, the president addressed the army building process, indicating the achievements and the existing problems.
Army building was and will be a major direction of state building in the NKR, Bako Sahakian stressed.
As for the situation on the border with Azerbaijan, the president said that Baku continues to blatantly violate the ceasefire, make threats against Artsakh and Armenia, violate the fundamental norms and principles of international law, adding that under such conditions we should be more vigilant and take the initiative, not yielding to provocations.
The president then gave instructions to the defense minister and top officers of the Defense Army regarding the fulfillment of tasks of the NKR Armed Forces.