Փոխքաղաքապետ. Ասֆալտապատման ծավալը 6 անգամ գերազանցել է 2010-ի ցուցանիշը
Մայրաքաղաքում տարվա ընթացքում կատարված աշխատանքներն այս տարի աննախադեպ ծավալ են ունեցել: Այս մասին այսօր քաղաքապետարանում կայացած ասուլիսի ժամանակ ասաց փոխքաղաքապետ Կամո Արեյանը՝ հավելելով, որ միայն ասֆալտապատման աշխատանքի ցուցանիշը 6 անգամ գերազանցել է 2010-ի ցուցանիշը:
«2013թ-ին 2,5 մլն քառակուսի մետր ասֆալտապատման աշխատանքներ են իրականացվել, որի համար մայրաքաղաքի բյուջեից ծախսվել է 13 մլրդ դրամ։ Այս գումարը հատկացվել է փողոցների ու մայթերի հիմնանորոգման ու նորոգման համար, իսկ 2014թ-ի համար դեռևս 4,2 մլրդ էլ դեռ նախատեսված է»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ աշխատանքները ոչ միայն մայթերն ու հրապարակներն են ընդգրկել, այլ նաև երկու խոշոր ճանապարհային հանգուցներ են շահագործման հանձնվել:

К.Ареян: В столице реализованы беспрецедентные по объемам работы
Реализованные в течение года в столице работы беспрецедентны по своим объемам. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами заместитель мэра Еревана Камо Ареян.
По его словам, только показатель работ по асфальтированию дорог в 6 раз превышает показатели 2010 года.
«В 2013году были реализованы работы по асфальтированию 2,5 млн. квадратных метров, с этой целью были израсходованы из бюджета столицы 13 млрд. драмов. Эта сумма была выделена на капитальный ремонт и восстановление улиц и тротуаров, а в 2014 году предусматривается сумма в 4,2 млрд. драмов», - сказал К.Ареян.
Он также отметил, что работы включали также строительство и сдачу в эксплуатацию двух крупных транспортных узлов.