Խոսնակ. Սերժ Սարգսյանը Կորեայում իր անձնական միջոցներն է ծախսել․ epress.am
Սերժ Սարգսյանն առողջական խնդիրներ չունի։ Հարավային Կորեայում ՀՀ Նախագահի բուժման մասին Epress.am-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին ասել է Նախագահի մամուլի քարտուղար Արման Սաղաթելյանը։
Նշենք, որ այսօր հարավկորեական chosun.com կայքը գրել էր, որ Սերժ Սարգսյանը մեկ շաբաթ այցելել է «Չաում» բժշկական և սպա կենտրոն, որտեղ վերականգնողական բժշկական կուրս էր անցել։ Սերժ Սարգսյանն ու իրեն ուղեկցող խումբը ծառայությունների համար 185 հազար դոլար են վճարել։
«Ես բազմիցս հերքել եմ ու կրկին հերքում եմ այն անհեթեթ ասեկոսեները, թե իբր Նախագահ Սերժ Սարգսյանը առողջական խնդիրներ ունի: Դա իրականությանը չի համապատասխանում: Ինչ վերաբերում է ս.թ. հունվարի առաջին կեսին Նախագահի արձակուրդի վերաբերյալ հարցերին, ապա ինչպես արդեն նշել ենք, այն կրել է մասնավոր բնույթ, հետևաբար և մանրամասների մասին հրապարակային տեղեկատվություն չի տրվել:
Արձակուրդի ընթացքում, իմ տեղեկություններով, Նախագահը առողջապահական կենտրոն էլ է այցելել, սակայն ոչ թե բուժման, այլ կանխարգելիչ առողջարարական նպատակներով: Ձեր նշած գումարը ոչ թե միայն Նախագահի, այլ ամբողջ խմբի կողմից ստացած ծառայությունների վճարն է: Սերժ Սարգսյանին մատուցված ծառայությունների վճարն ամբողջի մի մասն է միայն, որը շատ անգամ պակաս է նշված գումարից, և այդ մասի վճարումը կատարվել է նրա անձնական հայտարարագրված միջոցների հաշվին», – ասված է Արման Սաղաթելյանի պատասխանում:

Serzh Sargsyan has no health problems, the Armenian president’s spokesman Arman Saghatelian said in response to a question of Epress.am.
South Korean website chosun.com reported on January 24 that Serzh Sargsyan attended Chaum Medical Center where he had rejuvenation treatment for a week. Serzh Sargsyan and the group accompanying him paid $185 thousand for the services.
“I have repeatedly refuted and now I refute again the absurd gossip that President Sargsyan has health problems. This is not true. As for questions about the president’s vacation in the first half of January, as was mentioned earlier, it was a private one, therefore no public information about its details was released.
As far as I know, while on vacation, the president also visited a rejuvenation center, but as a preventive measure, rather than for treatment. The sum you mentioned was the payment for services provided to the whole group, and not only to the president. The payment for services provided to Serzh Sargsyan is part of the total sum. It is much less than the abovementioned sum and was paid from his personal declared funds,” Arman Saghatelian said.