ՊՆ. Հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտման դեպքերը պակասել են
Հրադադարի ռեժիմի կանոնների խախտման դեպքերը հայ-ադրբեջանական սահմանին, նախորդ երկու օրերի համեմատ, մի փոքր նվազել են: Այս մասին Aysor.am-ին հաղորդեց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա հավելեց, որ լարվածությունը սահմանագծին պահպանվում է:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը, Ադրբեջանը դիվերսիոն խմբերը, երկու ուղղություններով հարձակում են իրականացրել ԼՂՀ ՊԲ մարտական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում երկուստեք զոհեր ու վիրավորներ են գրանցվել: Միջադեպին նախորդող օրերին ևս, առաջնագծում բավականին լարված էր, ավելին, հունվարի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարը հայտարարեց, որ լարվածությունն առաջնագծում հասել է գագաթնակետին: Հունվարի 24-ին, Ադրբեջանի օդուժը օդ բարձրացվեց և թռիչքներ իրականացրեցին սահմանի ադրբեջանական հատվածում:
ԼՂՀ ՊԲն արձագանքելով ստեղծված իրավիճակին` հայտարարեց, որ ԼՂՀ ՊԲ ՀՕՊ ուժերը հետևում են ադրբեջանական օդուժի շարժերին ու տիրապետում իրավիճակին:

Artsrun Hovhannisian: Ceasefire violations have declined
The number of ceasefire violations on the Armenian-Azerbaijani border has declined in the past two days, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisian told Aysor.am.
Nevertheless, tension on the Line of Contact remains, A. Hovhannisian said.
On the night of January 20, Armenian servicemen foiled Azerbaijani troops’ subversive attempts to infiltrate into Armenian territory. Tension continued along the Line of Contact for a few days. Yesterday Azerbaijani Defense Ministry said that its military aircraft were flying along the Azerbaijani border.
Fir its part, Defense Ministry of Nagorno Karabakh said in a statement that the NKR air defense forces are following the flights and are in full control of the situation.