Տ. Բալայան. Տպավորություն է, որ ադրբեջանական կողմն ինքն իր հետ է բանակցել
Հունվարի 24-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման մասին Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի տարածած տեղեկատվությունը չի համապատասխանում կայացած բանակցությունների բովանդակությանը: Նման գրառում է կատարել Facebook-յան իր էջում ՀՀ ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Այնպիսի տպավորություն է ստեղծվում, որ ադրբեջանական կողմն ինքն իր հետ է բանակցել` ասելով իր սրտի ուզածը, ինքն իր համար ինչ-որ լուծումներ առաջարկել և այդ ամենը փորձում է ներկայացնել որպես բանակցությունների բովանդակություն:
Դա տեղի ունեցած հանդիպման էության խեղաթյուրում է, ինչը ևս մեկ արտահայտություն է բանակցային գործընթացը գլխիվայր ներկայացնելու ադրբեջանական կողմի շարունակական գործելաոճի»,- գրել է Տ. Բալայանը:
Նշենք, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների` Փարիզում կայացած հանդիպումից հետո, Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Էլման Աբդուլլաևը մեկնաբանելով այն, նշել է, որ «Հայաստանի ու Ադրբեջանի բանակցությունների առանցքում Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության հարցն է»:

Baku distorts essence of foreign ministers’ meeting in Paris
The spokesman for Armenian Foreign Ministry Tigran Balayan wrote on his Facebook account that Azerbaijani Foreign Ministry’s statement issued following the Armenian and Azerbaijani foreign ministers’ meeting in Paris does not correspond to the contents of the talks held in Paris.
“The impression is that the Azerbaijani side conducted negotiations with itself, making statements suitable for itself, proposing some solutions, and presenting all this as the contents of the talks. Such a statement is a distortion of the meeting’s essence,’ T. Balayan said.
The statement of Azerbaijani Foreign Ministry said that “the restoration of Azerbaijan’s territorial integrity is the basis of talks between Azerbaijan and Armenia”.