Քաղաքապետարան. Երևանի 400 անապահով բնակիչ ապահովվում  է տաք սննդով
Գերմանական կարմիր խաչի կողմից մայրաքաղաքում իրականացվող բարեգործական ծրագրերի ընթացքի վերաբերյալ հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի և Գերմանական կարմիր խաչի արտաքին կապերի վարիչ Միխայիլ Ուիբելի գլխավորած պատվիրակության հանդիպման ժամանակ:
Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել կազմակերպության կողմից մայրաքաղաքում իրականացվող բարեգործական ծրագրերի և մարդասիրական կարևոր առաքելության համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Միխայիլ Ուիբելը նշել է, որ քաղաքապետարանի հետ արդյունավետ համագործակցությունն այսուհետ ևս կլինի շարունակական:
Նշենք, որ Երևանի քաղաքապետարանի և Հայաստանում Գերմանական կարմիր խաչի միջև 2013 թվականի հոկտեմբերին կնքված համագործակցության պայմանագրի շրջանակում Երևան քաղաքի սոցիալապես առավել անապահով ավելի քան 400 շահառուներ Քանաքեռ-Զեյթուն, Կենտրոն և Էրեբունի վարչական շրջաններում «Գթության խոհանոց» բարեգործական ծրագրի շրջանակում ապահովվում են տաք սննդով:

Free hot meals provided to 400 vulnerable residents of Yereva
The charity programs implemented by the German Red Cross in Yerevan were discussed at the meeting of Yerevan Mayor Taron Margarian and a delegation led by Michael Waibel, Head of External Relations at the German Red Cross.
Welcoming the guests, T. Margarian expressed his gratitude for the charity programs and the humanitarian mission carried out by the organization in the capital city.
M. Waibel thanked the mayor for his warm reception, noting that their efficient cooperation with the Yerevan municipality will continue.
More than 400 socially vulnerable residents of Kanaker-Zeytun, Kentron and Erebuni administrative districts of the city have been provided free hot meals under the cooperation program signed between Yerevan Municipality and the German Red Cross in Armenia in October 2013.