Արմեն Աշոտյանը Վրաստանում հանդիպել է նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլիի հետ
Վրաստանի Հանրապետության նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին ընդունել է պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք Կրթության և գիտության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպմանը մասնակցել են Վրաստանում ՀՀ դեսպան Հովհաննես Մանուկյանը և Վրաստանի կրթության և գիտության նախարար Թամար Սանիկիձեն: Նախարար Արմեն Աշոտյանը փոխանցել է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ողջույնն ու բարեմաղթանքները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հայ և վրաց ժողովուրդների դարավոր բարեկամությանը, ընդգծվել, որ կրթությունը այն կարևոր հարթակներից է, որը հնարավորություն է տալիս ոչ միայն պահպանել ու փոխանցել ազգային արժեքներն ու ավանդույթները, ճանաչելի լինել պատմությամբ, այլև կարևոր և ամուր հիմքեր է ստեղծում մեր ժողովուրդների միջև՝ բարեկամության ամրապնդման և զարգացման համար:
Կողմերը վստահություն են արտահայտել, որ երկու երկրների նախարարությունների միջև չեն կարող լինել խնդիրներ, որոնց լուծումները համատեղ ջանքերով հնարավոր չլինի գտնել:

Armenian Minister of Education and Science Armen Ashotian met with Georgian President Georgy Margvelashvili, the press service of the ministry reported.
At the meeting Armen Ashotian conveyed to G. Margvelashvili best regards from Armenian President Serzh Sargsyan.
The sides noted that education is an important platform, which gives an opportunity to preserve and pass on the national traditions and values and also creates a firm basis for the strengthening and promotion of the friendship between the peoples of Armenia and Georgia.
The interlocutors expressed confidence that the ministries of the two countries have no problems that are impossible to solve with joint efforts.