Կարմիր խաչի ներկայացուցիչները հանդիպել են 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանի հետ
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) Բաքվի ներկայացուցչության անդամներն այսօր այցելել են Ադրբեջանում պահվող 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք haqqin.az-ից: Կայքի հաղորդմամբ` հանդիպման ընթացքում փոխանակվել է տեղեկատվություն Մամիկոն Խոջոյանի ընտանիքի վերաբերյալ: Հանդիպման այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հունվարի 28-ին ժամը 16.00-ի սահմաններում Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ, 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանը հայտնվել է հակառակորդի տարածքում: Նրան գտել են ադրբեջանական Ալիբեյլի գյուղի բնակիչներ ու փոխանցել զինվորականներին: Մամիկոն Խոջոյանն ունի առողջական (հոգեկան) խնդիրներ:

Представители МККК встретились с Мамиконом Ходжояном
Сотрудники Бакинского представительства Международного комитета Красного Креста (МККК) посетили сегодня 77-летнего гражданина Армении Мамикона Ходжояна, 28 января пересекшего государственную границу и оказавшегося в азербайджанском плену. Об этом сообщает haqqin.az.
Согласно источнику, в ходе посещения ему была передана информация семейного характера. Другие подробности встречи не сообщаются.
Напомним, житель села Верин Кармир Ахпюр Тавушской области, 77-летний Мамикон Ходжоян попал в плен к азербайджанцам 28 января. Его поймали жители села Алибейли и передали военным. Мамикон Ходжоян имеет проблемы со здоровьем, он состоит на учете в психиатрическом диспансере.