Դ. Հարությունյան. Փոստանջյանը ոչինչի չէր հասնի ԵԽԽՎ-ում
«Եթե անգամ Զարուհի Փոստանջյանը վիճարկեր ԵԽԽՎ հայկական պատվիրակության կազմը, ինքը ջանք չէր գործադրելու հակառակն ապացուցելու ուղղությամբ, որովհետև գիտեր, որ անգամ այդ վիճարկումը վատ ավարտ չէր ունենալու և որ ոչինչ էլ չէր փոխվելու: Փոստանջյանը հասկացավ, որ ոչինչ չի փոխվելու և ձեռնպահ մնաց այդ հարցը բարձրաձայնելուց»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարել էր, որ ԵԽԽՎ-ում տասը պատգամավոր վիճարկելու է հայկակական պատվիրակության կազմը:
ԵԽԽՎ հայկական պատվիրակության կազմը, Դ. Հարությունյանի խոսքով, պետք է վիճարկվեր հիմնավորված:
«Առնվազն տասը պատգամավոր պետք է հայտարարեր և վիճարկեր կազմը, իսկ եթե որևէ պատգամավոր վեր չի կացել և չի բարձրացրել այդ հարցը, ուրեմն պատվիրակության լիազորությունները հաստատվել են»,- ասաց Դ. Հարությունյանը:

David Harutyunian: Postanjian realized that nothing will change
‘Even if Zaruhi Postanjian appealed against the composition of the Armenian delegation to the PACE, she would not make much effort to prove the opposite as she knew that nothing would change. Postanjian realized that nothing would change and decided not to take further steps,” the head of the Armenian delegation to the PACE David Harutyunian told reporters today.
We would remind you that Zaruhi Postanjian earlier said that 10 deputies of the PACE would file a complaint concerning the composition of the Armenian delegation.
According to David Harutyunian, grounds are needed to appeal against a delegation’s composition.
“At least 10 deputies were expected to bring up that issue and appeal against the Armenian delegation’s composition, which did not happen. As a result, the composition of the Armenian delegation was approved,” D. Harutyunian noted.