«Հայաստանում քիչ է պատահում, որ չորս քաղաքական ուժ միավորվեն»
Հայաստանում քիչ է պատահում, որ չորս քաղաքական ուժ միավորվեն, թեկուզ ոչտևական ժամանակ միավորվեն, բայց մի հարցի շուրջ միավորվեն: ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ այս մասին հայտարարեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
Իսկ իշխանությունները, Ա. Ռուստամյանի խոսքով, ջանք չեն խնայում` ոչ իշխանական ուժերի միասնությունը տապալելու համար, որպեսզի «և' քաղաքական ուժերը միմյանց հետ չհամագործակցեն, և' հասարակական միասնություն չլինի»:
Պատգամավորի խոսքով՝ ոչ իշխանական ուժերի համախմբումը, որ տեղի է ունենում, ձեռք չի բերվել մեկ օրում. «Ամենամեծ արվեստը տարաձայնությունների դաշտում միավորվելն է մեկ հարցի շուրջ, և դա մենք փորձում ենք անել»:

Армен Рустамян: Власти не желают объединения оппозиции
Не каждый день в Армении можно увидеть процесс объединения четырех политических сил, заявил журналистам руководитель фракции АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян.
По его словам, власти не жалеют усилий, чтобы этот процесс не состоялся, чтобы «политические силы не сотрудничали, и не было бы общественной сплоченности».
А.Рустамян отметил, что объединение четырех политических сил не произошло за один день. «Самое сложное – объединиться вокруг одного вопроса в поле разногласий, что мы и пытаемся сделать», - сказал он.