«Հայաստանում քիչ է պատահում, որ չորս քաղաքական ուժ միավորվեն»
Հայաստանում քիչ է պատահում, որ չորս քաղաքական ուժ միավորվեն, թեկուզ ոչտևական ժամանակ միավորվեն, բայց մի հարցի շուրջ միավորվեն: ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ այս մասին հայտարարեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
Իսկ իշխանությունները, Ա. Ռուստամյանի խոսքով, ջանք չեն խնայում` ոչ իշխանական ուժերի միասնությունը տապալելու համար, որպեսզի «և' քաղաքական ուժերը միմյանց հետ չհամագործակցեն, և' հասարակական միասնություն չլինի»:
Պատգամավորի խոսքով՝ ոչ իշխանական ուժերի համախմբումը, որ տեղի է ունենում, ձեռք չի բերվել մեկ օրում. «Ամենամեծ արվեստը տարաձայնությունների դաշտում միավորվելն է մեկ հարցի շուրջ, և դա մենք փորձում ենք անել»:

It is not every day that one can see the unification process of four political forces in Armenia, the head of ARF-Dashnaktsutyun parliamentary faction Armen Rustamian told journalists today.
In his words, the authorities spare no effort to prevent this process so that ‘political forces will not cooperate and there will be no social solidarity”.
The unification of the four political forces did not happen overnight, Rustamian stressed. “The most difficult thing is to rally round one issue amid differences. We are trying to do it now,” he said.