Սեյրան Օհանյանը հրավիրել է խորհրդակցություն
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի և ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալները, վարչությունների պետեր: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի ծավալման, խմբավորումների ստեղծման, մարտական գործողությունների վարման, նոր սպառազինության ու տեխնիկայի բաշխման հարցերը, ինչպես նաև հեռահար միջոցների կիրառման խնդիրները:
Քննարկումների մասնակիցները հատուկ ուշադրություն են դարձրել ինչպես պաշտպանական, այնպես էլ հակահարձակողական գործողությունների ընթացքում զորքերի կիրառման ձևերին և եղանակներին:

Seyran Ohanian convenes consultation
Armenian Defense Minister Seyran Ohanian convened a consultation in the administrative complex of Defense Ministry. The Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Colonel General Yuri Khachaturov, deputy defense ministers and deputy chiefs of the General Staff participated in the consultation, the press service of Defense Ministry said.
The consultation participants discussed issues related to expansion of the Armenian armed forces, conducting combat operations, formation of groups, distribution of new arms and equipment, and use of long-range weapons.
The participants paid special attention to the forms and ways of troops’ use during defensive actions.