Ս. Օհանյան. Հակառակորդը չի կարողանում զսպել իր ռևանշիստական նկրտումները
Ելույթի սկզբում նախարարը իր և Զինված ուժերի ամբողջ անձնակազմի անունից ողջունեց իրենց մարտական ընկերներին, բոլոր նրանց, ովքեր կյանքը չխնայեցին՝ պայքարեցին Արցախի և Հայաստանի անկախության համար:
«Բանակն ու ազատամարտիկները հայրենիքի պաշտպանության երկու կարևորագույն բաղադրիչներն են: Դրանց և պետության միասնականությունը մեր կարևորագույն նպատակն է: Պետություն, բանակ, ազատամարտիկներ միասնությունը անհաղթելի է»,- ասաց Սեյրան Օհանյանը՝ ընդգծելով, որ այսօրվա համագումարը տեղի է ունենում սահմաններին որոշակի անհանգստության պայմաններում.
«Հակառակորդը այլևս չի կարողանում զսպել իր ռևանշիստական նկրտումները: Թշնամին ուժ չունի խոստովանելու իր թուլությունը՝ կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովաննիսյանի և նրա ընկերների առջև»,- ասաց նախարարը՝ ընդգծելով, որ Ադրբեջանը խախտում է զինադադարը՝ անգամ օլիմպիական խաղերի ընթացքում, որոնք դարեր ի վեր, գոնե ժամանակավոր խաղաղության երաշխիք էին ամբողջ աշխարհում:
«Պատմություն ու ավանդույթներ չի կարող հարգել այն պետությունը, որը պատմություն, ավանդութներ ու ավանդույթների պատմություն ուղղակի չունի»,- ասաց Սեյրան Օհանյանը:
Նա խոստացավ, որ ամեն ինչ անելու է՝ ՀՀ անվտանգության երաշխավոր բանակի հիմքերն ավելի ամրացնելու համար.
«Մենք այլ ճանապարհ չունենք: Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել նաև այն կռված տղաներին, ովքեր այս օրերին իրենց պատրաստակամութունն են հայտնում կանգնել սահմանները պահող մեր երիտասարդների կողքին»,- ասաց նախարարը:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanian made a speech at the 10th congress of Yerkrapah Volunteer Union today.
At the beginning of his speech, the minister greeted - on behalf of the Armed Forces and himself - all their comrades- in-arms, all those who did not spare their own lives during the struggle for Artsakh and Armenia.
“The army and freedom fighters are the two essential components of the homeland’s defense. Their unity with the state is our most important goal. The unity of the state, the army, and freedom fighters is invincible,” Seyran Ohanian stated, stressing that today’ congress is being held in the conditions of tensions on the border.
“The enemy cannot curb its revanchist ambitions anymore,” the minister said, noting that Azerbaijani is violating the ceasefire even during the Olympics.
He promised to do his best to strengthen the foundations of the army - the guarantor of Armenia’s security.