ԼՂՀ նախագահն այսօր այցելել է մի շարք զորամասեր
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է հանրապետության հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված մի շարք զորամասեր և ծանոթացել զինվորների առօրյային, պաշտպանության համակարգինև առաջնագծի ամրապնդմանն ուղղված աշխատանքներին:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ բանակաշինությունը եղել է և կմնա մեր պետականաշինության առանցքային ուղղություններից մեկը և այս համատեքստում հատուկ ընդգծել սահմաններն ամուր պահելու կարևորությունը` այն համարելով մեր ողջ տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության պահպանման կարևորագույն բաղադրամասերից մեկը:
Այնուհետև Նախագահն այցելել է «Մադաղիս-1» ՀԷԿ և ծանոթացել կայանի աշխատանքներին: Երկրի ղեկավարը կարևորել է այս էներգահանգույցի դերը հանրապետության էներգետիկ անվտանգության և կայուն տնտեսական աճի ապահովման գործում` կոնկրետ հանձնարարականներ տալով աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president visits military units in northwest of republic
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian visited today a number of military units in the northwest of the republic and familiarized himself with the conditions of military service there, the defense systems, and work done to reinforce the frontline, according to the press service of the NKR President’s Office.
In his words, military construction has been and will be a major direction of state building in Artsakh. In this context he stressed the need for realizable protection of the border as a component of the maintenance of peace and stability in the whole region.
Then B. Sahakian visited Madaghis-1 hydropower plant. He underlined the importance of this hydropower plant for ensuring the energy security and economic growth in the republic. He gave instructions related to efficient implementation of work.
The president was accompanied by NKR Deputy Prime Minister Arthur Aghabekian, Defense Minister Movses Hakobian and other officials.