Գերիների վերաբերյալ Կարմիր Խաչը հրապարակման ենթակա տեղեկություններ չունի
Տևական ժամանակ է` որևէ տեղեկություն չի հաղորդվում Ադրբեջանում գտնվող հայ զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանի և քաղաքացիական 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանի մասին:
Aysor.am-ը ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի բաժնից հետաքրքրվեց, թե ի՞նչ փուլում է ՀՀ քաղաքացիների հարցով բանակցությունները:
ԿԽՄԿ-ից հայտնեցին, որ բանակցությունները շարունակվում են, սակայն հրապարակման ենթակա տեղեկատվություն այս պահին չկա:
Հիշեցնենք, որ Հակոբ Ինջիղուլյանն Ադրբեջանում է հայտնվել օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը: Հայ զինծառայողը չի կողմնորոշվել տեղանքում: Իսկ Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ, 77-ամյա Մամիկոն Խոջոյանը հայտնվել է հակառակորդի տարածքում այս տարվա հունվարի 28-ին: Նրան գտել են ադրբեջանական Ալիբեյլի գյուղի բնակիչներ ու փոխանցել զինվորականներին: Մամիկոն Խոջոյանն ունի առողջական (հոգեկան) խնդիրներ:

ISRC has no POW-related information subject to release
No information has been released for quite a long time about Armenian serviceman Hakob Injighulian and 77-year-old citizen Mamikon Khojoyan who are both held in Azerbaijani captivity.
When asked by Aysor.am whether any progress was made in the negotiations on these two Armenian citizens, the communication programs department of the ICRC Armenian delegation replied that negotiations continue, but at the moment there is no information subject to release.
We would remind you that Hakob Injighulian crossed into Azerbaijani territory on the night of August 8 of last year. He repportedly lost his way. Mamikon Khojoyan, a 77-year-old resident of Varin Karmiraghbyur village in Tavush province, crossed into Azerbaijan on January 28, 2014. He was captured by residents of Alibeyli village and handed over to Azerbaijani servicemen. He suffers from a mental condition.