«Կուտակայինի» համաժողովն ընդհատվեց. «Դեմ եմ» ակտիվիստները դահլիճում են
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, «Դեմ եմ» քաղաքացիական նախաձեռնության անդամներն իրենց դրոշներով մտել են Կենսաթոշակային կուտակային համակարգի վերաբերյալ համաժողովի դահլիճ:
Երիտասարդները խնդրեցին, որ դահլիճում իրենց ընդամենը 3 րոպե տրամադրեն և թույլ տան ասել իրենց խոսքը ներկաներին, բայց համաժողովի կազմակերպիչները որևէ կերպ չընդառաջեցին և խոսքի իրավունք չտվեցին երիտասարդներին:
Սրան ի պատասխան՝ «Դեմ եմ»-ի անդամները հավաքվածների համար մեջբերեցին ԵԿՄ համագումարի ժամանակ Սերժ Սարգսյանի խոսքերը, թե հասարակության 80 տոկոսը դեմ է այս օրենքին:

As was reported earlier, a group of activists of ‘I am against’ (‘Dem.am’) civil movement entered the conference hall where an event entitled ‘Third Annual International Pension Conference: Opportunities, Challenges, Prospects’ was being held.
The activists asked the event participants to give them three minutes in order to express their opinions about the introduction of the compulsory accumulative pension system in Armenia, but the organizers refused to do so.
In response, ‘I am against’ movement members quoted Armenian President Serzh Sargsyan as saying at the recent congress of Yerkrapah Volunteer Union that 80% of the public is against the new law.