ՀԲ ներկայացուցիչ. Կենսաթոշակային համակարգը ճիշտ քայլ է, ճիշտ ուղղությամբ
Հայաստանում կենսաթոշակային նոր համակարգը ճիշտ քայլ է և տանում է ճիշտ ուղղությամբ: Այս մասին Կուտակային կենսաթոշակների վերաբերյալ կազմակերպված համաժողովի ժամանակ հայտարարեց Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան Միշել Հապպին:
Այս բարեփոխումները, ՀԲ երևանյան գրասենյակի ղեկավարի խոսքով, կբերեն ՀՀ քաղաքացիների եկամուտների ավելացման, տնտեսական շուկաների զարգացման, կենսաթոշակառուների կենսաթոշակների ավելացման, աղքատության նվազեցման:
«Այս բարեփոխումների իրականացումը մեծ մարտահրավեր է հանդիսացել աշխարհի շատ երկրների համար, սակայն դրա արդյունքները տեսանելի կլինի տարիներ հետո»,- ասաց նա:

Представитель ВБ одобряет пенсионную реформу Армении
Новая пенсионная система Армении является правильным шагом и ведет по правильному пути, заявил на форуме по вопросам пенсионных реформ руководитель ереванского офиса Всемирного банка Жан Мишель Хаппи.
По его словам, реформы приведут к увеличению доходов граждан Армении, развитию экономических рынков, увеличению размеров пенсий, сокращению уровня бедности.
«Осуществление подобных реформ стало серьезным вызовом для многих государств, однако результаты будут ощутимы спустя годы», - отметил Жан Мишель Хаппи.