ՀԲ ներկայացուցիչ. Կենսաթոշակային համակարգը ճիշտ քայլ է, ճիշտ ուղղությամբ
Հայաստանում կենսաթոշակային նոր համակարգը ճիշտ քայլ է և տանում է ճիշտ ուղղությամբ: Այս մասին Կուտակային կենսաթոշակների վերաբերյալ կազմակերպված համաժողովի ժամանակ հայտարարեց Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան Միշել Հապպին:
Այս բարեփոխումները, ՀԲ երևանյան գրասենյակի ղեկավարի խոսքով, կբերեն ՀՀ քաղաքացիների եկամուտների ավելացման, տնտեսական շուկաների զարգացման, կենսաթոշակառուների կենսաթոշակների ավելացման, աղքատության նվազեցման:
«Այս բարեփոխումների իրականացումը մեծ մարտահրավեր է հանդիսացել աշխարհի շատ երկրների համար, սակայն դրա արդյունքները տեսանելի կլինի տարիներ հետո»,- ասաց նա:

WB representative: New pension system is step in the right direction
The introduction of the new pension system in Armenia is a step in the right direction, the World Bank’s Country Manager for Armenia Jean Michel Happi said at the conference concerning the accumulative pension reforms in Armenia.
In his words, the reforms will enable to increase citizen’s incomes, develop economic markets, raise pensions and reduce poverty in the country.
‘The implementation of these reforms was a great challenge in many countries, but the results will become tangible in a few years,” Jean Michel Happi said.