«Լիբանանի և Հայաստանի համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ»
Այսօր Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Քոչարյանը հանդիպում է ունեցել Լիբանանի ԱԳ և էմիգրանտների նախարար Ջըբրան Բասսիլի հետ:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից տեղեկացնում են,  որ հանդիպման ընթացքում նախարար Բասսիլին ներկայացրել է մանրամասներ՝ Լիբանանի արտաքին քաղաքականության գերակայությունների վերաբերյալ:
Փոխանցելով զրուցակցին ՀՀ ԱԳ նախարարի ջերմ շնորհավորանքները և բարեմաղթանքները Լիբանանի ԱԳ և էմիգրանտների նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ դեսպան Քոչարյանը համոզմունք է հայտնել, որ բարեկամ Լիբանանի և Հայաստանի միջև առկա սերտ և փոխշահավետ համագործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներով կշարունակի զարգանալ և խորանալ փոխվստահության հիմունքների վրա:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել հայ-լիբանանյան երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի և տարածաշրջանային մի շարք հարցերի շուրջ:

Посол Армении обсудил с главой МИД Ливана перспективы сотрудничества
Посол Армении в Ливане Ашот Кочарян встретился сегодня с министром иностранных дел и по делам эмигрантов Ливана Джебраном Басилем.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи Джебран Басиль представил подробности относительно приоритетов внешней политики Ливана.
Посол А.Кочарян, передав собеседнику поздравления и пожелания министра иностранных дел Армении в связи с назначением на должность главы МИД Ливана, выразил уверенность в том, что тесное и взаимовыгодное сотрудничество между двумя дружественными странами на двустороннем и многостороннем уровне продолжит развиваться и углубляться на основе взаимного доверия.
Стороны обменялись мнениями вокруг повестки армяно-ливанских отношений и ряда региональных вопросов.