Էդուարդ Շարմազանով. Show most go on, հարգելի պատգամավորներ
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, այսօր խորհրդարանում քննարկվում է գազային հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու հարցը:
Ինչպես հայտնի է, նախագիծը ներկայացնող ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանն առաջարկել էր հանձնաժողովի նիստերը դռնփակ անցկացնել, ինչը բազմաթիվ պատգամավորների մոտ դժգոհության պատճառ դարձավ:
Այպես` պատգամավոր Խաչատուր Քոքոբելյանը հետաքրքրվեց, թե ինչո՞ւ դռնփակ: Ի պատասխան Դավիթ Հարությունյանն ասաց, որ դռնփակ նիստը ավելի լուրջ է, և պատգամավորները չեն փորձի ինքնադրսևորվել, քանի որ. «Յուրաքանչյուր պատգամավոր շոումեն է»,- ասաց նա` պարզաբանելով, որ դա չի վերաբերում միայն Հայաստանի խորհրդարանի պատգամավորներին:
Դավիթ Հարությունյանի պատասխանն, իհարկե, չգոհացրեց Խաչատուր Քոքոբելյանին: Իսկ ահա ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, որպես խոսքի շարունակություն,  հայտարարեց. «Show most go on, հարգելի պատգամավորներ»:

The Armenian parliament discussed today the issue of forming an interim commission on natural gas issues.
Presenting the draft, the chairman of the Standing Committee on State and Legal Affairs David Harutyunian proposed holding the commission’s sittings behind closed doors, which caused discontent of many parliamentary deputies.
Deputy Khachatur Kokobelian asked why sittings will be held behind closed doors. David Harutyunian replied that closed-door sittings are more serious ones, during which deputies don’t attempt to show off themselves. ‘Each MP is a showman,” Harutyunian said, adding that his words apply not only to the Armenian parliament’s deputies.