Սուքիաս Ավետիսյան. Ոչ իշխանական ուժերը լուծումների չեն ձգտում
«ԱԺ ոչ իշխանական ուժերը պարզ հաշվարկ են իրականացրել` հասկանալով, որ իրենց նախաձեռնությունը ոչ մի հաջողություն չի կարող ունենալ»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով ԱԺ ոչ իշխանական ուժերի կողմից կառավարությանն անվստահություն հայտնելու հարցին և դրա`  ընթացիկ օրակարգ այդպես էլ չընդգրկելու հանգամանքին, ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը:
Նրա խոսքով` ԱԺ ոչ իշխանական ուժերի նախաձեռնությունների հիմքում ոչ թե կարևոր հարցերին արդյունավետ լուծումներ գտնելն է, այլ ուղղակի նախաձեռնողականություն դրսևորող ուժի իմիտացիա ստեղծելն է:
«Որպես օրինակ` նշեմ հետևյալը. ԱԺ ոչ իշխանական ուժերը խորհրդարանում բարձրացրեցին «գազային հանձնաժողովի» ստեղծման հարցը, մենք այդ ժամանակ դա մերժեցինք` հայտարարելով, որ ժամանակ է պետք է հասկանալու, թե ինչ խնդիրներ կան ու այս հանձնաժողովով ինչ հարցեր ենք կարողանալու լուծել: Ու երբ քննարկեցինք ու տեսանք, որ անհրաժեշտություն կա այդ հանձնաժողովի ստեղծման հարցում, հիմա էլ որոշ ուժեր որոշեցին բոյկոտել դա: Իրականում այդ ուժերը փորձում են միայն ցույց տալ, թե ակտիվ քաղաքական պրոցեսներով են զբաղված, սակայն նրանք խնդիր չեն դնում` հասնելու իրական լուծումների»,- հավելեց նա:

Сукиас Аветисян: Некоалиционные силы не желают решения проблем
«Некоалиционные фракции парламента подсчитали, что их инициатива не может иметь успеха», - заявил Aysor.am депутат парламента Армении от Республиканской партии Сукиас Аветисян, комментируя намерение некоалиционных сил объявить правительству вотум недоверия.
По его словам, в основе инициативы парламентской оппозиции – не поиск эффективных решений, а имитация силы, проявляющей инициативность.
«В качестве примера приведу следующий случай: некоалиционные силы подняли вопрос о формировании «газовой комиссии», мы отвергли, заявив, что необходимо время, чтобы понять сущность проблемы и возможности решения. Когда мы обсудили и поняли, что необходимость в формировании такой комиссии существует, то теперь некоторые силы решили бойкотировать. На самом деле, эти силы пытаются лишь показать, что заняты активными политическими процессами, однако достижение реальных решений – не в их интересах», - сказал С.Аветисян.