Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նիստում քննարկվել և հավանության է արժանացել «Հայաստանի Հանրապետությունում պրոբացիայի ծառայության ներդրման հայեցակարգի» նախագիծը, որը զեկուցել է ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը խորհրդի անդամներին զեկուցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի զարգացման, միացյալ ուժերի խմբավորման կարգավիճակի և կիրառման հայեցակարգային ու նորմատիվ-իրավական ակտերի ընդունման խնդիրների մասին:
Ազգային անվտանգության խորհրդի անդամները քննարկել և հավանության են արժանացրել նաև «Եվրոպական հարևանության քաղաքականության Հայաստանի Հանրապետություն-Եվրոպական միություն գործողությունների ծրագրի կատարումն ապահովող 2014-20 15թթ. միջոցառումների ցանկի» նախագիծը: Այն զեկուցել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:

Президент Армении провел заседание Совета национальной безопасности
Президент Армении, председатель Совета национальной безопасности РА Серж Саргсян сегодня созвал заседание Совета национальной безопасности. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
На заседании обсуждался и был одобрен проект «Концепции внедрения в Республике Армения службы пробации», представленный министром юстиции Армении Грайром Товмасяном.
Министр обороны Армении Сейран Оганян доложил членам Совета национальной безопасности о проблемах принятия концептуальных и нормативно-правовых актов о развитии военной составляющей ОДКБ, статусе и применении объединения коллективных сил.
Члены Совета национальной безопасности обсудили и одобрили также проекта нового списка мероприятий на 2014-2015 гг., обеспечивающих выполнение программы действий Армения – Евросоюз в рамках политики Европейского соседства. Доклад представил секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян.