ՊԲ. Հրադադարի ռեժիմի խախտումները պարբերական բնույթ են կրում
«Ադրբեջանի կողմից, հրադադարի ռեժիմի խախտումները ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում պարբերական բնույթ են կրում ու վերջին 1-2 շաբաթվա ընթացքում էական փոփոխություններ չեն կրել»,- այս մասին, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ ՊԲ լրատվության ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն ավելի վաղ նշել է, որ վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից, հրադադրի ռեժիմի կանոնների խախտման դեպքերը կտրուկ նվազել են:
Ս. Հասրաթյանը նշեց, որ եթե համեմատենք հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերը հունվարի երրորդ տասնօրյակի հետ, երբ հակառակորդը կտրուկ ակտիվացել էր, ապա այսօր այդ լարվածությունը նվազել է:
«Սակայն այսօր դժվար է խոսել լարվածության կամ հրադադրի ռեժիմի կանոնների խախտտումների կտրուկ նվազեցման մասին»,- հավելեց նա:

Ceasefire violations by Azerbaijan are of recurrent nature
““Ceasefire violations committed by Azerbaijan on the Karabakh-Azerbaijani border are of a recurrent nature. No noticeable changes have been recorded in the past 1-2 weeks,” the spokesman for Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic Senor Hasratian told Aysor.am.
Armenian Defense Ministry’s spokesman Artsrun Hovhannisian said earlier that the number of ceasefire violations by Azerbaijan has sharply declined in the past few days.
According to S. Hasratian, tension has eased now compared with January when the Azerbaijani side displayed excessive activity.
“But it can hardly be said today that ceasefire violations and tension have declined sharply,” Hasratian noted.