ՊԲ. Հրադադարի ռեժիմի խախտումները պարբերական բնույթ են կրում
«Ադրբեջանի կողմից, հրադադարի ռեժիմի խախտումները ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում պարբերական բնույթ են կրում ու վերջին 1-2 շաբաթվա ընթացքում էական փոփոխություններ չեն կրել»,- այս մասին, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ ՊԲ լրատվության ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն ավելի վաղ նշել է, որ վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից, հրադադրի ռեժիմի կանոնների խախտման դեպքերը կտրուկ նվազել են:
Ս. Հասրաթյանը նշեց, որ եթե համեմատենք հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերը հունվարի երրորդ տասնօրյակի հետ, երբ հակառակորդը կտրուկ ակտիվացել էր, ապա այսօր այդ լարվածությունը նվազել է:
«Սակայն այսօր դժվար է խոսել լարվածության կամ հրադադրի ռեժիմի կանոնների խախտտումների կտրուկ նվազեցման մասին»,- հավելեց նա:

Нарушения Азербайджаном режима перемирия носят периодический характер
«Нарушения Азербайджаном режима прекращения огня на карабахско-азербайджанской границе носят периодический характер. За последние 1-2 недели существенных изменений не зафиксировано», - заявил Aysor.am пресс-секретарь министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики Сенор Асратян.
Напомним, что ранее пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян заявил, что случаи нарушения Азербайджаном режима перемирия за последние дни резко сократились.
С.Асратян отметил, что по сравнению с концом января, когда противник проявлял чрезмерную активность, в настоящее время напряженность снизилась.
«Однако сегодня трудно говорить о резком сокращении случаев нарушения режима перемирия и спаде напряженности», - сказал С.Асратян.