ԱԺ գազային հարցով հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Դավիթ Հարությունյանը
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք՝ այսօր խորհրդարանում գումարվել է գազային հարցերով ստեղծված ժամանակավոր հանձնաժողովի առաջին նիստը:
Նիստին մասնակցել են ՀՀԿ խմբակցությունից ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը և պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից` Միքայել Մելքումյանը և Գուրգեն Արսենյանը, «Օրինաց երկրից»` Հովհաննես Մարգարյանը, «Հայ ազգային կոնգրեսից»` Արամ Մանուկյանը, ՀՅԴ-ից` Աղվան Վարդանյանը և «Ժառանգությունից»` Ռուբիկ Հակոբյանը:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ՀՅԴ պատգամավոր Աղվան Վարդանյանն ասաց, որ հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Դավիթ Հարությունյանը, իսկ տեղակալ` Միքայել Մելքումյանը:
Նշենք նաև, որ հանձնաժողովի նիստերը դռնփակ են, բացառությամբ հանձնաժողովի որոշմամբ նախատեսված դեպքերի:

David Harutyunian elected chairman of NA commission on gas issues
As was reported earlier, the interim commission on gas issues convened its first sitting in the Armenian parliament today.
Among the participants were Republican Party of Armenia (HHK) faction members - Chairman of the National Assembly’s Standing Committee on State and Legal Affairs David Harutyunian, Chairman of the Standing Committee on Financial, Credit and Budget Affairs Gagik Minasian, Chairman of the Standing Committee of Economic Affairs Vardan Aivazian and the leader of the Christian-Democratic Union Khosrov Harutyunian, as well as representatives of Prosperous Armenia Party (BHK) Mikael Melkumian and Gurgen Arsenian, Orinats Yerkir Party (OEK) faction member Hovhannes Margarian, secretary of Armenian National Congress (HAK) faction Aram Manukian, secretary of ARFD faction Aghvan Vardanian, and head of Heritage faction Ruben Hakobian.
ARFD deputy Aghvan Vardanian told Aysor.am that David Harutyunian was elected as chairman of the commission, and Mikael Melkumian was elected deputy chairman.
The interim commission’s sittings will be held behind closed doors, except in cases envisaged by a decision of the commission.