ԱԺ գազային հարցով հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Դավիթ Հարությունյանը
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք՝ այսօր խորհրդարանում գումարվել է գազային հարցերով ստեղծված ժամանակավոր հանձնաժողովի առաջին նիստը:
Նիստին մասնակցել են ՀՀԿ խմբակցությունից ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը և պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից` Միքայել Մելքումյանը և Գուրգեն Արսենյանը, «Օրինաց երկրից»` Հովհաննես Մարգարյանը, «Հայ ազգային կոնգրեսից»` Արամ Մանուկյանը, ՀՅԴ-ից` Աղվան Վարդանյանը և «Ժառանգությունից»` Ռուբիկ Հակոբյանը:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ՀՅԴ պատգամավոր Աղվան Վարդանյանն ասաց, որ հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Դավիթ Հարությունյանը, իսկ տեղակալ` Միքայել Մելքումյանը:
Նշենք նաև, որ հանձնաժողովի նիստերը դռնփակ են, բացառությամբ հանձնաժողովի որոշմամբ նախատեսված դեպքերի:

Председателем «газовой» комиссии избран Давид Арутюнян
Как сообщалось ранее, временная комиссия парламента Армении по изучению деятельности системы газоснабжения Армении созвала сегодня первое заседание.
В заседании приняли участие - от фракции Республиканской партии Армении - председатель постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам Давид Арутюнян, глава постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян, председатель постоянной комиссии по экономическим вопросам Вардан Айвазян, председатель «Христианско-демократического союза» Хосров Арутюнян.
«Процветающую Армению» представляют Микаэл Мелкумян и Гурген Арсенян, «Оринац Еркикр» – Ованнес Маркарян, «Армянский национальный конгресс» – секретарь фракции Арам Манукян, АРФД – секретарь фракции Агван Варданян, «Наследие» – руководитель фракции Рубен Акопян.
В беседе с Aysor.am депутат от АРФД Агван Варданян заявил, что председателем комиссии избран Давид Арутюнян, его заместителем – Микаэл Мелкумян.
Заседания комиссии проходят в закрытом режиме, за исключением случаев, предусмотренных решением комиссии.