«Տեսախցիկները կարգապահություն պետք է սահմանեն, ոչ թե վարորդներին թալանեն»
Երթևեկության հսկողության տեսախցիկները դարձել են բիզնեսի միջոց: Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց «Ավտովարորդների պաշտպանության լիգայի» նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ տուգանքներն այնքան են շատացել, որ դրանց հանդեպ քաղաքացիներն ատելություն են տածում: Նա այսօր տեղեկացրեց, որ տուգանքների չափը շատ բարձր է, ուստի իրենք գրավոր դիմել են ՀՀ ոստիկանապետին, որպեսզի այդ հարցին ուշադրություն դարձվի.
«Տեսախցիկները կարգապահություն պետք է սահմանեն, ոչ թե վարորդներին բացահայտորեն թալանեն»,- ասաց նա:
Ասուլիսի մյուս բանախոսը վարորդ Արայիկ Բեգլարյանն էլ ասաց՝ այնպիսի պայմաններն են ստեղծել, որ վարորդը ստիպված լինի անգիր անել ճանապարհները.
«Մայրուղիներում սահմանված արագությամբ վարելով` մեկ էլ տեղեկանում ես, որ որոշ տարածություն անցնելիս պետք է իջեցնեիր արագությունդ, սակայն համապատասխան ցուցանակ չկա ու ստացվում է, որ անգիր պիտի անես ճանապարհը»,-ասաց նա:
Տիգրան Հովհաննիսյաննն էլ նշեց, որ սպասում է ոստիկանության պատասխանին և հույս ունի, որ հարցը չի անտեսվի:

‘Cameras should be used to introduce order, not to rob drivers’
Road safety cameras have become a means of doing business, the chairman of the League for Protection of Motorists’ Rights Tigran Hovhannisian told a press conference today. In his words, the number of fines has increased, arousing drivers’ hatred towards them. He added that high fines are imposed, which prompted them to apply to the Armenian police chief to draw his attention.
“Cameras should be used to introduce order and not to rob drivers,” T. Hovhannisian said.
Another speaker at the press conference, motorist Ara Beglarian noted that under such conditions, drivers have to learn the rules on each street by heart.
“You observe the speed limit on a highway and you are suddenly told that you were to drive more slowly, but there was no respective road sign so it turns out that you should know the rules on this road by heart,” he said.