Գերի ընկած Արսեն Խոջայանի հարցով սկսել է զբաղվել Կարմիր խաչը
Նախօրեին Ադրբեջանում հայտնված Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ 23-ամյա Արսեն Խոջայանի մասին դեռևս ոչ մի նորություն չկա: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Վերին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Կամո Չոբանյանը:
Գյուղապետի խոսքով՝ գործով արդեն զբաղվում է Կարմիր խաչը:
«Կարմիր խաչից զանգեցին ինձ հետ խոսացին, հարցեր ճշտեցին: Հիմա իրանք են զբաղվում»,- ասաց Կամո Չոբանյանը:
Գյուղապետի խոսքով՝ Արսենը սահմանն անցել է պատահաբար. «Գնացել էր ոչխարներին արածացնելու, դե պատահաբար մոլորվել է երևի»,- ավելացրեց գյուղապետը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Արսեն Խոջոյանը 17:40-ի սահմանում ձերբակալվել է Ադրբեջանի Թովուզ բնակավայրում: Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ նրան կհարցաքննեն այսօր:

МККК займется вопросом пленного Азербайджаном гражданина Армении
Международный комитет Красного Креста занимается вопросом плененного вчера гражданина Армении, 23-летнего жителя Верин Кармирахбюр Тавушской области Арсена Ходжояна.
«Мне позвонили из МККК, уточнили ряд вопросов. Теперь они занимаются его вопросом», - сказал староста села Камо Чобанян.
По его словам, А.Ходжоян случайно перешел границу. «Он пошел за отарой овец, заблудился», - отметил К.Чобанян.
Напомним, что А.Ходжоян был задержан азербайджанской стороной в населенном пункте Товуз 7 марта в 17:40. По информации азербайджанских СМИ, его допросят сегодня.