Գերի ընկած Արսեն Խոջայանի հարցով սկսել է զբաղվել Կարմիր խաչը
Նախօրեին Ադրբեջանում հայտնված Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ 23-ամյա Արսեն Խոջայանի մասին դեռևս ոչ մի նորություն չկա: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Վերին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետ Կամո Չոբանյանը:
Գյուղապետի խոսքով՝ գործով արդեն զբաղվում է Կարմիր խաչը:
«Կարմիր խաչից զանգեցին ինձ հետ խոսացին, հարցեր ճշտեցին: Հիմա իրանք են զբաղվում»,- ասաց Կամո Չոբանյանը:
Գյուղապետի խոսքով՝ Արսենը սահմանն անցել է պատահաբար. «Գնացել էր ոչխարներին արածացնելու, դե պատահաբար մոլորվել է երևի»,- ավելացրեց գյուղապետը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Արսեն Խոջոյանը 17:40-ի սահմանում ձերբակալվել է Ադրբեջանի Թովուզ բնակավայրում: Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ նրան կհարցաքննեն այսօր:

ICRC deals with issue of Armenian citizen in Azerbaijani captivity
The International Committee of the Red Cross is dealing with the issue of Armenian citizen Arsen Khojoyan, 23-year-old resident of Varin Karmiraghbyur village in Tavush province who was taken prisoner yesterday.
“ICRC representatives called me and clarified a number of questions. They are dealing with his issue,” said Kamo Chobanian, administrator of Verin Karmiraghbyur.
In his words, Arsen Khojoyan crossed the border by accident. “He was tending a flock of sheep and lost his way,” Chobanian said.
Arsen Khojoyan was taken captive by the Azerbaijani side at Tovuz settlement around 5:40 pm March 7. According to the Azerbaijani media, he will be questioned today.