ԿԽՄԿ-ին դեռ չի հաջողվել հանդիպել հայ գերու հետ
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) դեռ չի հաջողվել հանդիպել հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի Արսեն Խոջայանի հետ: Այս մասին Aysor.am-ին ասաց ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի պատասխանատու Զառա Ամատունին:
Նա ասաց, որ ԿԽՄԿ-ն շարունակում է բանակցությունները Ադրբեջանի իշխանությունների հետ` առաջիկայում ՀՀ քաղաքացու հետ հանդիպելու համար:
Հիշեցնենք, որ մարտի 7-ին, Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ Արսեն Խոջայանը, նախնական տեղեկություններով, մառախուղի պատճառով հատել է սահմանը` հայտնվելով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում:

Представители МККК пока не встретились с пленным гражданином Армении
Представителям Международного комитета Красного Креста пока не удалось встретиться в Азербайджане с пленным гражданином Армении Арсеном Ходжояном.
В беседе с корреспондентом Aysor.am представитель ереванского офиса МККК Зара Аматуни заявила, что переговоры с властями Азербайджана продолжаются.
Напомним, что А.Ходжоян – житель села Верин Кармирахбюр Тавушской области Армении, оказался на азербайджанской территории 7 марта. По предварительным данным, он случайно пересек границу, дезориентировавшись на местности из-за сильного тумана.