ԿԽՄԿ-ին դեռ չի հաջողվել հանդիպել հայ գերու հետ
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) դեռ չի հաջողվել հանդիպել հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի Արսեն Խոջայանի հետ: Այս մասին Aysor.am-ին ասաց ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի պատասխանատու Զառա Ամատունին:
Նա ասաց, որ ԿԽՄԿ-ն շարունակում է բանակցությունները Ադրբեջանի իշխանությունների հետ` առաջիկայում ՀՀ քաղաքացու հետ հանդիպելու համար:
Հիշեցնենք, որ մարտի 7-ին, Տավուշի մարզի Վերին Կարմիրաղբյուր գյուղի բնակիչ Արսեն Խոջայանը, նախնական տեղեկություններով, մառախուղի պատճառով հատել է սահմանը` հայտնվելով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում:

Representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) have not yet met with Armenian citizen Arsen Khojoyan taken captive by Azerbaijan.
Zara Amatuni of the ICRC Office in Yerevan told Aysor.am that negotiations with the Azerbaijani authorities are underway.
Arsen Khojoyan is a resident of Verin Karmiragbyur village in Armenia’s Tavush province. He crossed into Azerbaijan on March 7.
According to preliminary information, the young man crossed the border by accident after he lost his way in a dense fog.