Լևոն Զուրաբյան. ՀԱԿ-ը Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպման հրավեր է ստացել
«ՀԱԿ-ը ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպման հրավեր է ստացել: Կձևավորենք պատվիրակություն և կհանդիպենք»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
Նա չբացառեց, որ հետագայում Ծառուկյանին կհանդիպի նաև ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը.
«Չի կարելի բացառել, որ ապագայում կլինեն նաև այլ մակարդակի հանդիպումներ»,- ասաց նա` ավելացնելով, որ հանդիպման օրակարգի մասին իրենք մանրամասն խոսել են մարտի 1-ի հանրահավաքի ժամանակ:
Կրկին խոսելով իշխանափոխության մասին` ՀԱԿ խմբակցության ղեկավարն ասաց, որ սրանից ավելի գործնական վիճակ չկա, ամեն ինչ արվելու է ժողովրդի միջոցով, քանի որ կաբինետային հանդիպումներով ոչինչ չի փոխվի. «Իմ պատկերացումներով՝ ԲՀԿ-ն վաղուց ընդդիմություն է: Մի պարզ սկզբունք կա, այն է, թե ով իշխանություն չէ, ամբողջ աշխարհում համարվում է ընդդիմություն»:
Դիտարկմանը, թե ԲՀԿ-ն ինքն իրեն ընդդիմություն չի համարում, Զուրաբյանն ասաց, թե դա արդեն իրենց գործն է և իրենց համար կարևոր են ԲՀԿ-ի գործողությունները, իսկ համագործակցության գործողությունները լիովին բավարարում են:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել էր Դաշնակցության անդամներ Արմեն Ռուստամյանի, Հրանտ Մարգարյանի և Աղվան Վարդանյանի հետ: Այդ հանդիպմանը քննարկվել էր երկրի քաղաքական ուժերի համախմբած աշխատանքը:

HAK receives invitation to a meeting with Gagik Tsarukian
Armenian National Congress (HAK) Party received an invitation to a meeting with the leader of Prosperous Armenia Party (BHK) Gagik Tsarukian, the head of HAK faction Levon Zurabian told reporters today.
“We will set up a delegation and meet,” Zurabian said. He did not rule out that HAK leader Levon Ter-Petrosian may meet with Tsarukian in the near future. “It is not ruled out that meetings at other levels will be held,” he noted.
According to Zurabian, a change of power will occur in Armenia with the participation of people and ‘now is the most efficient time”, while it is impossible to change anything through office meetings.
“In my opinion, BHK is an opposition force. There is a clear-cut principle: he who is not in power is in opposition,” the parliamentary deputy said.
Gagik Tsarukian has earlier met with members of ARF-Dashnaktsutyun Party Armen Rustamian, Hrant Margarian, and Aghvan Vardanian. Joint work of the political forces was discussed at the meeting.