Երևանի դպրոցներում Ֆրանկոֆոնիայի օրերին նվիրված միջոցառումներ են
Մարտի 10-ից ապրիլի 10-ը Հայաստանում մեկնարկած ֆրանկոֆոնիայի օրերի շրջանակում գրական, երաժշտական միջոցառում էր կազմակերպվել Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության Մոնթե Մելքոնյանի անվան թիվ 11 հիմնական դպրոցում:
Հանդիսությանը ներկա է գտնվել նաև քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետ Գայանե Սողոմոնյանը, ով, ֆրանկոֆոնիայի միջոցառումների մեկնարկի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից ողջունելով ներկաներին, նշել է, որ քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում մշտապես աջակցելու է դպրոցներին ու մանկապարտեզներին:
Կրթօջախի սաների ուժերով ֆրանսերեն և հայերեն կազմակերպված ցերեկույթի ընթացքում անդրադարձ է եղել ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությանը, անդամ և համագործակցող երկրներին, ինչպես նաև հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարաբերություններին ու մշակութային կապերին: Դպրոցի երգչախմբի անդամները կատարել են նաև աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ստեղծագործությունները:
Ֆրանկոֆոնիայի օրերին նվիրված միջոցառումներ կանցկացվեն Երևանի քաղաքապտարանի ենթակայության ավելի քան 40 դպրոցներում:
Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

В школах Еревана стартовали мероприятия, посвященные Дням Франкофонии
В рамках стартовавших в Армении Дней Франкофонии с 10 марта по 10 апреля в основной школе №11 имени Монте Мелконяна было организовано литературное, музыкальное мероприятие. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
На мероприятии присутствовала начальник управления общего образования мэрии Гаяне Согомонян. Приветствуя от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна присутствующих, Г.Согомонян отметила, что мэрия в рамках своих полномочий всегда будет оказывать содействие школам и детским садам.
В ходе организованного воспитанниками школы мероприятия были затронуты вопросы, связанные с Международной организацией Франкофонии, армяно-французскими отношениями и культурными связями. В исполнении школьного хора прозвучали также песни всемирно известного шансонье Шарля Азнавура.
Мероприятия, посвященные Дням Франкофонии, будут проведены в более чем 40 подведомственных мэрии Еревана школах.