Սեյրան Օհանյանը զորամասերից մեկում անակնկալ ուսումնական տագնապ է հայտարարել
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հերթական աշխատանքային շրջայցն է կատարել զինված ուժերի մի քանի զորամասեր։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ուղեկցել են ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալներ, գեներալ-լեյտենանտ Հայկազ Բաղմանյանը և գեներալ-լեյտենանտ Ստեփան Գալստյանը, վարչությունների պետեր։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է զորամասերի անձնակազմի հետ, ծանոթացել զորամասերի բարոյահոգեբանական մթնոլորտին, զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և առօրյային։ Սեյրան Օհանյանը տեղում ծանոթացել է նաև զորամասերում իրականացվող կապիտալ շինարարական աշխատանքներին։
Զինված ուժերի զորամասերից մեկում, անձնակազմի մարտական պատրաստականության աստիճանը տեղում ստուգելու նպատակով, Սեյրան Օհանյանն անակնկալ ուսումնական տագնապ է հայտարարել և անձամբ հետևել անձնակազմի գործողություններին։ Զորամասը բերվել է մարտական պատրաստականության բարձր վիճակի։ Սահմանված կարգի համաձայն` զինծառայողները ստացել են ամրակցված զենքերը, դուրս են բերել ավտոմոբիլային և մարտական տեխնիկան, առաջադրված տեղանքում բացազատվել են մարտական միավորները։
ՀՀ ԶՈւ ավիացիոն զորամասերից մեկում պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հետևել է իրականացվող լայնածավալ կապիտալ շինարարական աշխատանքներին, ստուգել է զորամասում առկա ավիացիոն սարքավորումների, սպառազինության ու ռազմական տեխնիկայի վիճակը, ծանոթացել է ավիացիոն նոր վարժասարքի հնարավորություններին:
Առաջադրված խնդիրներն առավել արդյունավետ իրականացնելու համար ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մի շարք ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել շրջայցի ծրագրում ընդգրկված զորամասերի հրամանատարական կազմին:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanian paid today regular working visits to several military units. He was accompanied by Deputy Chiefs of the General Staff of the Armed Forces, General Lieutenant Haykaz Baghmanian and General Lieutenant Stepan Galstian and heads of departments, the press service of Defense Ministry said.
The minister met with the personnel of the units, familiarized himself with the moral and psychological atmosphere and social conditions of troops, as well as with construction work done in those units.
In order to check the degree of combat readiness of servicemen in one of the military units, Seyran Ohanian raised an alarm for instruction and personally followed the personnel’s actions. Troops were put on alert, vehicles and military equipment was deployed in the prescribed manner.
During his visit to an air force unit, the minister familiarized himself with large-scale construction work and inspected the state of military equipment and arms.
Seyran Ohanian gave a number of instructions and orders to the units’ commanders concerning efficient performance of their tasks.