Քաղաքի կենտրոնական փողոցներով անցավ «Դեմ եմ»-ի հեծանվային երթը
«Դեմ եմ» նախաձեռնությունն այսօր Ազատության հրապարակից հեծանիվներով երթ անցկացրեց քաղաքի կենտրոնական փողոցներով: Երթի նպատակն էր իրազեկել քաղաքացիներին մարտի 22-ին Ազատության հրապարակում կայանալիքը հավաքի մասին:
«Նախորդ հեծանվային երթերը ցույց են տվել, որ սա իրազեկման բավականին արդյունավետ միջոց է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Դեմ եմ»-ի անդամներից Տիգրան Մարտիրոսյանը՝ ընդգծելով, որ այսօր էլ ակցիային մասնակցել են տասնյակ հեծանվորդներ:
Նշենք, որ հեծանվորդներն անցել են Սայաթ-Նովա- Աբովյան փողոց- Հանրապետության հրապարակ-Մաշտոցի պողոտայով- Ազատության հրապարակ երթուղիով: Երթի ընթացքում նրանք բաժանել են իրազեկող թռուցիկներ:

A bicycle march was held today in downtown Yerevan on the initiative of “I am against the compulsory accumulative pension system” (Dem.am) civil movement. The purpose was to inform citizens about the upcoming rally in Liberty Square on March 22.
“The previous bicycle marches showed that this is quite an efficient way of increasing awareness,” Tigran Martirosian, a member of Dem.am, told reporters, noting that dozens of cyclists participated in the march.
The bicycle march started from Liberty Square. Cyclists rolled through Sayat Nova and Abovian Streets, Republic Square, Mashtots Avenue and Liberty Square in the city center. Leaflets were distributed along the route.