Քաղաքի կենտրոնական փողոցներով անցավ «Դեմ եմ»-ի հեծանվային երթը
«Դեմ եմ» նախաձեռնությունն այսօր Ազատության հրապարակից հեծանիվներով երթ անցկացրեց քաղաքի կենտրոնական փողոցներով: Երթի նպատակն էր իրազեկել քաղաքացիներին մարտի 22-ին Ազատության հրապարակում կայանալիքը հավաքի մասին:
«Նախորդ հեծանվային երթերը ցույց են տվել, որ սա իրազեկման բավականին արդյունավետ միջոց է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Դեմ եմ»-ի անդամներից Տիգրան Մարտիրոսյանը՝ ընդգծելով, որ այսօր էլ ակցիային մասնակցել են տասնյակ հեծանվորդներ:
Նշենք, որ հեծանվորդներն անցել են Սայաթ-Նովա- Աբովյան փողոց- Հանրապետության հրապարակ-Մաշտոցի պողոտայով- Ազատության հրապարակ երթուղիով: Երթի ընթացքում նրանք բաժանել են իրազեկող թռուցիկներ:

Инициатива «Я против» провела в Ереване акцию протеста – велопробег
Гражданская инициатива «Против обязательной накопительной пенсионной системы» провела сегодня в Ереване акцию протеста – велопробег. Цель велопробега – информировать граждан о предусмотренном 22 марта митинге на площади Свободы в Ереване.
«Предыдущий велопробег показал, что это довольно эффективное средство информирования людей», - заявил в беседе с журналистами один из членов инициативы «Я против» Тигран Мартиросян. Он отметил, что в сегодняшней акции участвовали десятки велосипедистов.
Отметим, что велопробег начался с площади Свободы в Ереване и проходил по улицам Саят-Нова-Абовяна-площадь Республики-проспект Маштоца. В ходе велопробега гражданам раздавали информационные листовки об обязательной накопительной пенсионной системе.