Արա Ավետիսյանը համաձայն չի եղել բուհում ստուգումների արդյունքներին
Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի ռեկտոր Արա Ավետիսյանը այսօր բուհի գիտական խորհդի արտահերթ նիստում հայտարարել է, որ հրաժարականի դիմում է գրել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց բուհի մամուլի խոսնակ Վերոնիկա Խորասանյանը:
Նրա խոսքով՝ Ա. Ավետիսյանը իր որոշումը պատճառաբանել է նրանով, որ համաձայն չէ վերստուգիչ հանձնաժողովի կատարած ուսումնասիրությունների արդյունքների հետ, ըստ որոնց բուհում ոչ նպատակային ծախսեր են հայտնաբերել: Ռեկտորն իր կարծիքը գրավոր ներկայացրել է հանձնաժողովին:
Ռեկտորի ընդունարանից Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին, որ Ա. Ավետիսյանը այժմ իր տեղում է, սակայն չի ցանկանում շփվել լրագրողների հետ:
Ավելի վաղ Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում՝ հարցին՝ արդյոք ճի՞շտ է, որ ինքը ազատման դիմում է գրել, Արա Ավետիսյանը պատասխանել էր.

SEUA rector disagrees with audit results
At the special sitting of the Academic Council of the State Engineering University of Armenia (SEUA), SEUA rector Ara Avetisian announced that he had handed in his resignation, the university’s spokeswoman Veronica Khorasanian told Aysor.am.
Ara Avetisian said that in the current atmosphere of discord, he is unwilling to hold his position anymore so he submitted his resignation to the minister of education and science.
The rector stressed that he disagrees with the results of checks conducted by an audit commission at the SEUA, as a result of which misuse of funds was revealed.