Արա Ավետիսյանը համաձայն չի եղել բուհում ստուգումների արդյունքներին
Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի ռեկտոր Արա Ավետիսյանը այսօր բուհի գիտական խորհդի արտահերթ նիստում հայտարարել է, որ հրաժարականի դիմում է գրել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց բուհի մամուլի խոսնակ Վերոնիկա Խորասանյանը:
Նրա խոսքով՝ Ա. Ավետիսյանը իր որոշումը պատճառաբանել է նրանով, որ համաձայն չէ վերստուգիչ հանձնաժողովի կատարած ուսումնասիրությունների արդյունքների հետ, ըստ որոնց բուհում ոչ նպատակային ծախսեր են հայտնաբերել: Ռեկտորն իր կարծիքը գրավոր ներկայացրել է հանձնաժողովին:
Ռեկտորի ընդունարանից Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին, որ Ա. Ավետիսյանը այժմ իր տեղում է, սակայն չի ցանկանում շփվել լրագրողների հետ:
Ավելի վաղ Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում՝ հարցին՝ արդյոք ճի՞շտ է, որ ինքը ազատման դիմում է գրել, Արա Ավետիսյանը պատասխանել էր.

Ректор инженерного университета Армении не согласен с итогами проверок
В ходе состоявшегося сегодня внеочередного заседания ученого совета Государственного инженерного университета Армении ректор Ара Аветисян заявил, что он подал заявление об отставке. Об этом в беседе с корреспондентом Aysor.am сообщила пресс-секретарь вуза Вероника Хорасанян.
Ара Аветисян отметил, что в сложившейся атмосфере несогласия он не желает продолжать пребывать в должности и подал министру науки и образования заявление об отставке.
Он подчеркнул, что не согласен с итогами проведенных ревизионной комиссией исследований в вузе, в результате которых были выявлены случаи нецелевого расходования средств.