Պոլիտեխնիկի ռեկտորի պարտականությունները դրվել են Հովհաննես Թոքմաջյանի վրա
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի հրամանով 2014թ. մարտի 18-ից կդադարեցվեն «Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան (Պոլիտեխնիկ)» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ռեկտոր Արա Սերգեյի Ավետիսյանի լիազորությունները ռեկտորի պաշտոնում` լուծելով 2011 թվականի հուլիսի 25-ին կնքված թիվ 113 աշխատանքային պայմանագիրը` իր դիմումի համաձայն: Այս մասին տեղեկանում ենք ԿԳՆ մամուլի ծառայությունից:
ՀՀ ԿԳ նախարարի հրամանով դադարեցվել են նաև ԵՊՃՇՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Հովհաննես Թոքմաջյանի լիազորություններն այդ պաշտոնում և նախարարի մեկ այլ հրամանով Հովհաննես Թոքմաջյանի վրա են դրվել Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի (Պոլիտեխնիկ) ռեկտորի պարտականությունները:

Обязанности ректора ГИУА возложены на Ованнеса Токмаджяна
Приказом министра образования и науки Армении Армена Ашотяна с 18 марта 2014 года прекращены полномочий Ара Сергеевича Аветисяна в должности ректора государственного некоммерческой организации «Государственный инженерный университет Армении», с расторжением заключенного 25 июля 2011 года трудового договора по собственному желанию. Об этом сообщили в пресс-службе министерства образования и науки Армении.
Приказом министра прекращены также полномочия ректора Ереванского государственного университета архитектуры и строительства, профессора Ованнеса Токмаджяна в этой должности. Другим приказом министра, обязанности ректора Государственного инженерного университета Армении возложены на Ованнеса Токмаджяна.
Как сообщалось ранее, ректор Государственного инженерного университета Армении Ара Аветисян представил заявление об отставке. Причиной ухода с должности ректора стало несогласие с результатами проверок ревизионной комиссии в вузе.